''Klasyka - lód i siłownia''

 
2022-07-29

Za nami już niemal dwa pełne tygodnie ostatniego etapu przygotowań do sezonu 2022/23. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pracują na pełnych obrotach, mając w perspektywie miesiąc pełen sparingów. - Treningi swoją drogą, a mecze - swoją. Na pewno cenne dla nas jako sztabu szkoleniowego będzie sprawdzenie nowych chłopaków na tle niełatwych przeciwników - ocenia II trener Rafał Bernacki.

W ciągu minionych dwóch tygodni nasz zespół wykonał kawał dobrej roboty. Co istotne, wszystko idzie zgodnie z planem, a kłopoty zdrowotne na razie (odpukać) omijają Jastor. - Postawiliśmy na klasykę, czyli lód i siłownię. Pracujemy według sprawdzonego mikrocyklu. Jeszcze przez pewien czas zajęcia będą nieco dłuższe, ale gdy tylko wejdziemy w okres sparingowy skupimy się na intensywności treningów - wyjaśnił Bernacki.

Dla większości zagranicznych hokeistów były to także pierwsze dwa tygodnie w JKH GKS Jastrzębie. Jak podkreśla sztab, ich aklimatyzacja w klubie przebiega bez żadnych problemów. - Nowi zawodnicy szybko przyswoili sobie wiedzę w kwestii treningów i stylu gry naszego zespołu. Wiele jednak w ich kwestii powiedzą nam sierpniowe sparingi. Będziemy chcieli zarówno lepiej poznać ich mocne i słabe strony na tafli, jak i wspólnie popracować nad sprawami taktycznymi - przyznał Rafał Bernacki.

Przypomnijmy, że pierwszy sparing jastrzębianie zagrają 4 sierpnia we Frydku-Mistku.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ