Karpacka dla Tyskich Lwów

 
2022-08-25

Od wtorku do czwartku Akademia JKH GKS Jastrzębie gościła rozgrywki pierwszej rundy Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi 2022/23 w kategorii do lat osiemnastu. Choć to dopiero początek sezonu emocji nie brakowało, a klasyfikacja w tabeli zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Dość powiedzieć, że triumf odniosły Tyskie Lwy, które po pierwszym dniu imprezy miały na koncie... zero punktów! Drugie miejsce przypadło naszemu zespołowi, który pokonał wszystkich rywali z zagranicy.

W imprezie zagrało sześć ekip, w tym goście z Litwy, Ukrainy i Rumunii. Początkowo sensacyjnie spisywała się Corona Braszów, która po pierwszych trzech meczach miała na swoim koncie dziewięć oczek. Potem jednak rewelacyjnych Rumunów zatrzymali gospodarze, poprawiając sobie nastroje po derbowej porażce z odradzającymi się Tychami. "Czwartym do brydża" okazał się natomiast Żalgiris Kowno, któremu bardzo niewiele zabrakło do awansu do czwartkowego finału. 

W meczu o pierwsze miejsce ostatecznie doszło do powtórki ze środowego meczu pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Tyskimi Lwami. Ponownie lepsi okazali się sąsiedzi ze Stadionu Zimowego i to oni mogli wznieść ręce w geście triumfu. Tym cenniejsza była to zdobycz, że - jak wspomniano na wstępie - tyszanie rozpoczęli zmagania od porażek z drużynami z Kowna i Kijowa. Trzecie miejsce obronił Żalgiris, zaś piąte - Kryżynka. 

Druga z drużyn JKH GKS Jastrzębie złożona z nieco młodszych chłopaków również udanie zaznaczyła swój udział w turnieju, pokonując w środę po emocjonującym meczu zakończonym karnymi ekipę znad Dniepru. 

Pierwsza runda CJHL 2022/23 - 23-25 sierpnia - Jastor

JKH GKS I Jastrzębie - JKH GKS II Jastrzębie 2:1
JKH GKS I Jastrzębie - Żalgiris Kowno 5:2
Kryżynka Kijów - Corona Braszów 1:4
Żalgiris Kowno - Tyskie Lwy 3:0
Corona Braszów - JKH GKS II Jastrzębie 3:1
Tyskie Lwy - Kryżynka Kijów 1:4

JKH GKS II Jastrzębie - Kryżynka Kijów 4:3 (karne)
Żalgiris Kowno - Corona Braszów 1:4
JKH GKS I Jastrzębie - Tyskie Lwy 1:2
Kryżynka Kijów - Żalgiris Kowno 0:2
Corona Braszów - JKH GKS I Jastrzębie 2:4
Tyskie Lwy - JKH GKS II Jastrzębie 6:0

JKH GKS I Jastrzębie - Kryżynka Kijów 8:1
Żalgiris Kowno - JKH GKS II Jastrzębie 5:1
Corona Braszów - Tyskie Lwy 2:6

1. JKH GKS I Jastrzębie 5 12 20:8
2. Tyskie Lwy 5 9 15:10
3. Żalgiris Kowno 5 9 13:10
4. Corona Braszów 5 9 15:13
5. Kryżynka Kijów 5 4 9:19
6. JKH GKS II Jastrzębie 5 2 7:19

5-6. miejsce: Kryżynka Kijów - JKH GKS II Jastrzębie 2:0
3-4. miejsce: Żalgiris Kowno - Corona Braszów 8:4
1-2. miejsce: JKH GKS I Jastrzębie - Tyskie Lwy 1:2

Klasyfikacja:
1. Tyskie Lwy Tychy
2. JKH GKS I Jastrzębie
3. Żalgiris Kowno
4. Corona Braszów
5. Kryżynka Kijów
6. JKH GKS II Jastrzębie

Kadra obu ekip JKH GKS Jastrzębie: Mikołaj Bielaczyc, Kamil Fyda, Marcel Lewek, Igor Magner, Oskar Bożerockij, Dzianis Felcirowicz, Jakub Futryk, Dawid Kapusta, Patrik Lenkovskij, Michał Leszko, Łukasz Misiak, Szymon Mysłowski, Jakub Onak, Jan Śnieżek, Karol Tymcio, Sebastian Wojciechowski, Igor Antolak, Artsiom Kamieneu, Iwan Karankau, Adam Leśniok, Kacper Michalski, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Karol Stankevičius, Kacper Wolak, Wikor Zając, Andrzej Chodak, Bartłomiej Spyrka, Kevin Kużdżał, Jakub Czyż, Filip Chrobociński, Natan Gołofit, Jeremi Majchrzak.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ