Mocny rywal na Jastorze

 
2022-08-31

Zapraszamy wszystkich kibiców na ciekawie zapowiadający się sparing ze słowacką Duklą Michalovce, które to spotkanie można uważać za "najmocniejszy" test naszych hokeistów przed nowym sezonem. Pojedynek z piątą drużyna poprzedniego sezonu Tipos Extraligi rozpocznie się o godz. 17:00. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że trenerem gości jest doskonale nam znany... Tom Coolen, który kilka miesięcy temu przyjeżdżał na Jastor jako szkoleniowiec Unii Oświęcim. Ponadto Słowacy dwukrotnie pokonali ostatnio w sparingach Comarch Cracovię (6:2, 4:1).

Dukla Michalovce to obecnie jeden z najmocniejszych klubów słowackiej elity, a zarazem ekipa dobrze znana polskim kibicom. Wszak do niedawna trenerem tego zespołu był poprzednik Roberta Kalabera na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Tomasz Valtonen. Co więcej, to właśnie w Dukli terminował rok temu Dominik Paś, ale ostatecznie wobec ograniczonego limitu obcokrajowców nie znalazł miejsca w klubie.

Największym sukcesem w historii Dukli jest brązowy medal zdobyty w sezonie 2020/21. Z kolei w minionych rozgrywkach ekipa z miejscowości położonej niedaleko granicy Słowacji z Ukrainą awansowała do ćwierćfinału play-off jako czwarty zespół fazy zasadniczej, ale tu musiała uznać wyższość HC Koszyce.

Zespół naszego środowego rywala dysponuje mocną kadrą, która dodatkowo została wzmocniona w przerwie między sezonami czterema doświadczonymi zawodnikami zza Atlantyku: obrońcami Tariq'iem Hammondem i Zachem Osburnem oraz napastnikami Danny'm Kristo i Joshem Winquistem. Dodajmy, że Kristo dziewięć lat temu zagrał w reprezentacji USA w Mistrzostwach Świata, zdobywając nawet gola przeciw... Słowacji.

Z kolei za jednego z najbardziej doświadczonych i utytułowanych graczy Dukli należy uznać 35-letniego obrońcę i kapitana Vladimira Mihalika, który w latach 2008-2010 rozegrał kilkanaście spotkań w NHL w barwach Tampa Bay Lightning.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ