Trudny początek...

 
2022-09-11

W niedzielnym meczu 2. kolejki PHL hokeiści JKH GKS Jastrzębie mimo znacznej przewagi w strzałach na bramkę ponownie musieli uznać wyższość rywala. Tym razem Jastor dość niespodziewanie zdobyła drużyna Tauron Podhala Nowy Targ, zwyciężając 4:0 (3:0, 0:0, 1:0). Miejmy nadzieję, że nasz zespół zdoła szybko "odblokować się" w ofensywie, ponieważ we wtorek podejmiemy mistrza Polski z Katowic...

Podopieczni Roberta Kalabera przystąpili do niedzielnego pojedynku z wielką ochotą do gry. Jastrzębianie chcieli błyskawicznie otworzyć wynik, aby poprawić sobie i nam nastroje po piątkowej porażce z Zagłębiem Sosnowiec. Niestety, byliśmy świadkami trudnej powtórki z inauguracji sezonu. Uderzenia gospodarzy świetnie bronił bramkarz Kevin Lindskoug, któremu ofiarnie pomagali obrońcy "Szarotek". Z kolei Bence Balizs skapitulował już podczas pierwszej przewagi Podhala, gdy w 11. minucie pokonał go Martin Przygodzki. Goście szybko poszli za ciosem, strzelając w ciągu kolejnych siedmiu minut drugą i trzecią bramkę, przy czym ostatnia z nich to efekt udanej kontry wykończonej przez Bartłomieja Neupauera. 

W drugiej tercji gospodarze nadal "bili głową w mur", nie potrafiąc skutecznie wykorzystać aż trzech gier w przewadze. W ofensywie nie pomagała nam także rosnąca nerwowość wynikająca z niekorzystnego wyniku. Jak należy wykorzystywać power-play, rywale pokazali nam na początku trzeciej partii, gdy niespełna dwadzieścia sekund po karze dla Marcina Horzelskiego wynik ustalił Ołeksij Worona. Ukraiński napastnik w 47. minucie znakomicie znalazł lukę przy krótkim słupku jastrzębskiej bramki, trafiając w okienko. Do końca zawodów nasz zespół próbował zdobyć choć honorową bramkę, ale niestety na inauguracyjnego gola sezonu 2022/23 jeszcze będziemy musieli poczekać. 

To bez wątpienia trudny moment dla sztabu trenerskiego i zawodników JKH GKS Jastrzębie. Niemniej, należy szybko wyciągnąć wnioski i we wtorek w derbach z GKS Katowice zaprezentować się z możliwie najlepszej strony.

11 września 2022, Jastrzębie-Zdrój, 19:00
JKH GKS Jastrzębie - TAURON Podhale Nowy Targ 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
0:1 Przygodzki (Worona, Huhdanpaa) 10:49, 5/4
0:2 Neupauer (Aleksandrow, Fric) 12:29
0:3 Neupauer (Huhdanpaa, Fric) 17:35
0:4 Worona (Hvila, Tomasik) 46:33, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Svec, Paś - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Sevcenko, Bryk, Korkiakoski, Ł. Nalewajka, Pelaczyk - Horzelski, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Blanik.

Strzały: 43 - 24 / Kary: 6 min - 8 min / Widzów: 500
Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Bucki (główni) oraz Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ