Pójść za ciosem

 
2022-09-24

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie zmierzą się na wyjeździe z Comarch Cracovią. Pojedynek z drużyną prowadzoną od niemal dwóch dekad przed Rudolfa Rohaczka to dla naszego zespołu zarówno szansa na pójście za ciosem po piątkowym przełamaniu serii przegranych, jak i jeden z najtrudniejszych testów w pierwszej rundzie zmagań. Popularne "Pasy" na przestrzeni ostatniego tygodnia poniosły trzy porażki i bez wątpienia zrobią wszystko, aby przerwać impas. Początek zawodów o godz. 18:30.

W piątkowych derbach z GKS Tychy przez dwie tercje byliśmy świadkami rosnącej dominacji JKH GKS Jastrzębie, która jednak nie znalazła przełożenia na wynik. W końcu w trzeciej odsłonie "puściło" i miejmy nadzieję, że ofensywna niemoc podopiecznych Roberta Kalabera została bezpowrotnie zażegnana. Cieszyć musi także "zero z tyłu", które było zasługą świetnie spisującego się Bence Balizsa, wprowadzającego w nasze szeregi defensywne sporo niezbędnego spokoju.

Co na to Comarch Cracovia? Na pewno "Pasy" ostrzą sobie zęby na pojedynek z naszą drużyną. Dość powiedzieć, że w napadzie krakowian jest trzech zawodników, którzy mają za sobą piękną przygodę z Jastorem. Są to rzecz jasna Martin Kasperlik, Roman Rac i Radosław Sawicki. Miejmy nadzieję, że nasza defensywa (doskonale znająca atuty niedawnych kolegów) również w niedzielę spisze się... "na zero".

Nasi rywale rozpoczęli sezon ekstraligowy od zwycięstwa z Podhalem Nowy Targ, ale potem musieli uznać wyższość kolejno GKS Katowice, Energi Toruń i Unii Oświęcim. Ponadto "Pasy" mają za sobą cztery mecze Ligi Mistrzów, w których odnieśli jeden triumf nad austriackim Villach SV. Co oczywiste, potencjał Cracovii tradycyjnie każe upatrywać w niej jednego z faworytów do złota Polskiej Hokej Ligi.

Na koniec dodajmy, że w niedzielnym meczu okazały jubileusz być może zanotuje jeden z naszych wychowanków. Aby nie zapeszyć, zaczekamy ze statystyką i szczegółami...

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


COMARCH CRACOVIA
7. KOLEJKA
25 września 2022
godzina 18:30

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

KRAKÓW
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM KRAKÓW
38
(33-3-2)
65
(57-3-5)
ZWYCIĘSTWA
(1 remis)
42
(35-2-5)
15
(12-1-2)
197 360 BRAMKI 283 125

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ