Wyszarpane trzy punkty!

 
2022-09-30

Mamy drugie zwycięstwo w sezonie 2022/23! W piątkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali po ciężkim meczu Energę Toruń 2:1 (1:1) po golach Marka Kaleinikovasa i Raivo Freidenfeldsa. Bohaterem meczu był także bramkarz Bence Balizs, który nie pozwolił gościom na wyrównanie w końcówkach wszystkich trzech tercji. W niedzielę podopieczni Roberta Kalabera zakończą pierwszą rundę wyjazdem do Sanoka.

To nie było piękne widowisko, choć początek wskazywał na inny rozwój wypadków. Kibice nie zdążyli bowiem na dobre zagrzać miejsc na Jastorze, a wynik już w 81. sekundzie otworzył Mark Kaleinikovas. W 6. minucie powinno być 2:0, ale jastrzębianie (znów) nie wykorzystali podwójnej przewagi i ten element - niestety - wciąż mocno kuleje w naszym wykonaniu. Jak należy grać w power-play pokazali nam goście, którzy już podczas pierwszej kary dla Eriksa Sevcenko doprowadzili do wyrównania.

O drugiej tercji można powiedzieć jedynie tyle, że... odbyła się, bowiem z perspektywy trybun oglądaliśmy mnóstwo szarpanej gry. Co rusz jedna z ekip grała w czwórkę, że po obu stronach szwankowała skuteczność, to do drugiej przerwy nie obejrzeliśmy kolejnych trafień.

O tym, że w szatni JKH GKS nie było spokojnie świadczy fakt, że w trzeciej odsłonie gospodarze z animuszem ruszyli na toruńską bramkę. Rywale starali się odgryzać jastrzębianom, ale jedyne co osiągnęli, to atak na Bence Balizsa, po którym stający w obronie kolegi Radosław Nalewajka poszarpał się z Kamilem Kalinowskim. W końcu jednak nadeszła decydująca 48. minuta, w której świetną akcją popisał się Kaleinikovas, którego strzał z bliska dobił Freidenfedls.

W końcówce Energa postawiła wszystko na jedną kartę, ale kapitalnie broniący Balizs nie dopuścił do zmiany rezultatu, interweniując nawet... szpagatem.

Dzięki wygranej nasz zespół zrównał się punktami z trzema innymi drużynami. Jak wspomnieliśmy na wstępie, teraz przed nami trudny wyjazd do rewelacyjnie spisującego się Marma Ciarko STS Sanok. Tym meczem zakończymy pierwszą rundę, a to oznacza, że osiągniemy półmetek walki o finały Puchar Polski...

30 września 2022, Jastrzębie-Zdrój, 19:00
JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
1:0 Kaleinikovas (Sinegubovs) 01:21
1:1 Jaworski (K. Kalinowski, M. Kalinowski) 11:14, 5/4
2:1 Freidenfelds (Kaleinikovas, Sinegubovs) 47:25

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Jansons, Urbanowicz, Mikyska, Paś - Sevcenko, Kamienieu, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk - Horzelski, Ł. Nalewajka.

Strzały: 42 - 25 / Kary: 14 min - 18 min / Widzów: 500
Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Niżnik (główni) oraz Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ