Udana inauguracja Karpackiej

 
2022-10-03

Ekipa młodzików Akademii JKH GKS Jastrzębie wywalczyła trzecie miejsce w turnieju pierwszej rundy Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi w Nowym Targu! Podopieczni trenera Wojciecha Czecha pokonali m.in. ekipy z Litwy i Rumunii, ulegając jedynie złotym i srebrnym medalistom. Warto dodać, że jastrzębianie będą gospodarzami grudniowej rundy CJHL U16, na którą już teraz zapraszamy na Jastor!

Nasi hokeiści rozpoczęli turniej w Nowym Targu od piątkowej porażki z Tyskimi Lwami (0:3), ale jeszcze tego samego dnia pokonali drużynę Akademii Hokeja z położonego w Siedmiogrodzie Szeklerlandu (3:1), czyli miejsca zamieszkania węgierskiej mniejszości w Rumunii. W sobotę podopieczni trenera Czecha poszli za ciosem, odprawiając litewskie Żelazne Wilki w Wilna (5:2), po czym musieli uznać wyższość gospodarzy imprezy, MMKS Podhale (1:3).

W niedzielę ostatnim meczu fazy grupowej nasz zespół rozgromił jednak Niedźwiadki Sanok (9:2), dzięki czemu tego samego dnia mógł przystąpić do pojedynku o brązowy medal. Tu na JKH GKS Jastrzębie ponownie czekali hokeiści z Szeklerlandu, których nasi Akademicy (mimo strat kadrowych związanych z urazami) pokonali po rzutach karnych 4:3! Dodajmy, że turniej w Nowym Targu padł łupem Tyskich Lwów, które w finale pokonały gospodarzy również po konkursie karnych (2:1).

Warto odnotować, że obok drużynowego brązu do naszej ekipy trafił tytuł najlepszego strzelca zawodów, wywalczony przez Filipa Chrobocińskiego.

Kadra JKH GKS Jastrzębie na CJHL w Nowym Targu: Samuel Plinta, Iwan Karnauchau, Igor Antolak, Paweł Chodubski, Arciom Kamienieu, Adam Leśniok, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Karol Stankevicius, Kacper Wolak, Marcin Bartaszewicz, Wiktor Breske, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Natan Gołofit, Pascal Górski, Jeremi Majchrzak, Przemysław Muzyka, Wojciech Nowak.

Teraz nasi młodzicy powracają do walki o punkty w Lidze Śląskiej, gdzie jak na razie mają na swoim koncie komplet czterech zwycięstw. W najbliższym meczu kończącym pierwszą rundę nasza drużyna zagra w Bytomiu (06.10).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ