Przełamanie również w I lidze

 
2022-10-05

Hokeiści rezerw JKH GKS Jastrzębie niemal miesiąc czekali na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi / Młodzieżowej Hokej Ligi. W minioną niedzielę podopieczni Mariusza Bernackiego przerwali w końcu impas, pokonując na wyjeździe MOSM Tychy 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Bohaterem dnia był Dawid Zawiła, który zapisał na swoje konto hattricka. Dla naszej młodzieży wspartej przez kilku bardziej doświadczonych kolegów to pierwsza wygrana na szczeblu rozgrywek seniorów!

Pierwszy weekend października był dla naszej ekipy niełatwym wyjazdowym testem kolejno w Janowie i Tychach. W sobotę na Jantorze niespodzianki nie było, choć jastrzębianie do 53. minuty utrzymywali cenny remis 1:1 po golu weterana Tomasza Kulasa. Potem jednak gospodarze dołożyli dwa trafienia, wygrywając ostatecznie 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

W niedzielę mimo absencji Jakuba Blanika (który pojechał z pierwszą drużyną do Sanoka) nasz zespół odniósł pierwsze zwycięstwo, wygrywając na Stadionie Zimowym w Tychach. Kluczowa okazała się druga odsłona, w której wspomniany już Zawiła dwukrotnie trafił do siatki rywali, a zarazem bramkarz Jakub Futryk (rocznik 2006!) zachował czyste konto.

Dzięki trzem punktom jastrzębianie opuścili ostatnią lokatę w tabeli i aktualnie są na trzynastym miejscu ze stratą jednego oczka do jedenastego Stoczniowca Gdańsk. W najbliższy weekend podopieczni Mariusza Bernackiego rozegrają dwa mecze na Jastorze, na które zapraszamy (wstęp wolny!). W ramach pierwszoligowych zmagań JKH GKS II Jastrzębie zmierzy się kolejno z ŁKH Łódź (08.10, godz. 19:45) oraz SMS Toruń (09.10, godz. 13:45). Szansa na kolejne punkty jest spora, bowiem łodzianie i torunianie zajmują obecnie pozycje odpowiednio dwunastą i czternastą.

1 października 2022, Janów
Naprzód Janów - JKH GKS II Jastrzębie 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Bramka: Kulas

JKH GKS II: Prokop - Zawiła, Kużdrzał, Kulas, Blanik, Chodak - Onak, Śnieżek, Poręba, Bożerockij, Fyda - Lenkovskij, Leszko, Felcyrowicz, Magner, Wojciechowski - P. Bielaczyc, Tymcio, Lewek, M. Bielaczyc, Misiak.

2 października 2022, Tychy
MOSM Tychy - JKH GKS II Jastrzębie 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Bramki: Zawiła (trzy), Felcyrowicz

JKH GKS II: Futryk - Zawiła, Kużdrzał, Kulas, Chodak - Onak, Śnieżek, Poręba, Bożerockij, Fyda - Lenkovskij, Leszko, Felcyrowicz, Magner, Wojciechowski - P. Bielaczyc, Tymcio, Lewek, M. Bielaczyc, Misiak.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ