Witaj pierwsza czwórko!

 
2022-10-09

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli w niedzielny wieczór czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe Tauron Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Podobnie jak w Sosnowcu, podopieczni Roberta Kalabera postawili na... minimalizm w strzelaniu bramek, bowiem golem zakończył się tylko jeden z niemal czterdziestu strzałów. Co jednak istotne, kolejne trzy punkty pozwalają jastrzębianom po raz pierwszy w tym sezonie znaleźć się tuż za ligowym podium.

Spotkanie w Nowym Targu nie było wielkim widowiskiem, jednak niestety słaba skuteczność w naszych szeregach oraz świetna postawa Kevina Lindskouga w bramce gospodarzy pozwoliła rywalom na podtrzymanie nadziei na punkty do końca zawodów. W pierwszej i drugiej tercji jastrzębianie dominowali na tafli, a Podhale jedynie momentami było w stanie odgryźć się na Bence Balizsu.

W pierwszej odsłonie najlepszą okazję do otwarcia wyniku miał w 18. minucie Mark Kaleinikovas, jednak Lindskouga uratował słupek. W drugiej po serii ataków doczekaliśmy się wreszcie trafienia, gdy z dystansu pocelował Eduards Hugo Jansons, a tor lotu krążka zmienił w ostatniej chwili Josef Svec i to jemu zapisano złotego gola. Strata bramki zmusiła nowotarżan do bardziej ofensywnej gry, czego dowodem był przebieg trzeciej partii, w której Balizs w kilku sytuacjach musiał się natrudzić, aby zachować swoje kolejne w tym sezonie czyste konto.

W rezultacie coraz bardziej nerwowej walki rywali o wyrównanie na tafli zaczynało iskrzyć między zawodnikami. Napięcie z pełną siłą wybuchło w 57. minucie pod jedną z band, gdzie starli się gracze z obu stron. Sędziowie najpierw nie bez trudu rozdzielili walczących, a następnie postanowili solidarnie (z czym można dyskutować) usunąć z tafli po dwóch przedstawicieli obu drużyn. Na koniec podobnie jak w Sosnowcu przyszło podopiecznym Roberta Kalabera walczyć w czterech na sześciu, ale nowotarżanie nie zdołali wykorzystać tej przewagi i trzy punkty pojechały na Jastor.

Teraz przed nami kilka dni przerwy od rozgrywek ligowych. Na taflę wracamy w piątej wyjazdowymi derbami w Katowicach, zaś na naszym lodowisku widzimy się za tydzień w pojedynku z Re-Plast Unią Oświęcim.
Zadanie: "Szkolenie i udział JKH w rozgrywkach ekstraligi hokejowej" dofinansowane jest przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

9 października 2022, Nowy Targ, 18:00
Tauron Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
0:1 Svec (Jansons, Ł. Nalewajka) 28:24

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Jansons, Urbanowicz, Mikyska, Svec - Sevcenko, Kamienieu, Korkiakoski, Freidenfelds, Sinegubovs - Górny, Bryk, Kaleinikovas, Jarosz, Paś - Horzelski, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

Strzały: 16 - 38 / Kary: 68 min - 56 min / Widzów: 420
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni) oraz Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ