Hokej to... szkoła życia!

 
2022-10-11

Oczywistym jest, że każdy rozsądny rodzic zastanawia się nad przyszłością swojego dziecka. Kim będzie? Czy osiągnie więcej niż ja? Jaka będzie jego droga przez tę niełatwą rzeczywistość? Wreszcie - czy... będzie szczęśliwe? Hokej na lodzie nie da Wam odpowiedzi na te trudne pytania. Może jednak pomóc odnaleźć ścieżki, które znacznie ułatwią Waszym pociechom (i Wam przy okazji) wspólne przeżycie ich dorastania. Akademia JKH GKS Jastrzębie może stać się dla Was partnerem w trudnym dziele przygotowania Waszych synów na zderzenie z dorosłością.

Być może powyższy wstęp wyda się dla niektórych Czytelników nieco przyciężki. Wszak rozmawiamy tu o hokeju na lodzie, nie zaś o studiowaniu fizyki atomowej. Niemniej, przy podjęciu decyzji o dalszych losach swojego dziecka na pewno wielu z Was obmyśla plany oparte o określone wartości, które powinny „wyszlifować” charakter młodego człowieka, tak aby samodzielnie poradził on sobie w życiu. A to już zupełnie inna sprawa i nie ma tu miejsca na żarty.

Hokej na lodzie to specyficzna dyscyplina sportu. Wielu znawców tematu uważa, że właśnie hokeiści są najbardziej wszechstronnymi sportowcami. Nawet przeciętny ekstraligowiec musi przecież umieć doskonale jeździć na łyżwach, operować kijem i krążkiem po śliskim podłożu, dysponować silnym i wytrenowanym organizmem, być podporządkowanym pod cele drużyny (gdzie napastnik czwartej formacji ma zupełnie inne zadania niż jego kolega z pierwszej „piątki”) i umieć utrzymać na wodzy własny egoizm. To sprawia, że hokeista musi nie tylko umieć poradzić sobie z wieloma zadaniami jednocześnie, ale jednocześnie nabywa „charakteru”, który jest niezbędny na tafli... i w życiu!

Generalnie rzecz ujmując - taki jest cel. Chyba każdy rodzic małego hokeisty w duchu marzy o tym, aby chłopak zagrał kiedyś w reprezentacji Polski i stał się „nowym Laszkiewiczem”. Akademia JKH GKS Jastrzębie nie ma jednak zamiaru obiecywać każdemu tacie, że jego syn trafi do NHL. Nie możemy nawet pokusić się o zapewnienie, iż wszyscy jak jeden mąż trafią do ekstraligi! Dlatego naszym celem jest przekonanie Was, iż warto postawić na hokej, ponieważ to opłaci się nawet wówczas, gdy... chłopak jednak nie zostanie hokeistą.

Nie ma bowiem takiego magika, który oglądając czteroletniego szkraba na łyżwach od razu powie, że widzi Wayne'a Gretzky'ego. Oczywiście nie zmienia to faktu, że akurat w naszym klubie utalentowanych wychowanków nie brakuje w każdym z roczników, w tym w drużynie seniorów, w której połowę ekipy stanowią zawodnicy rodem z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Niemniej - każdy z nich miał w drużynach młodzieżowych kilkudziesięciu kolegów, którzy nie doszli nigdy do poziomu ekstraligi. Nie oznacza to jednak, że lata treningów idą na marne. Wręcz przeciwnie!

Większość z Was, czyli rodziców obecnych cztero- … ośmiolatków przyszła na świat w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. W czasach wczesnej młodości wydawało się, że świat już zawsze będzie szedł do przodu, a ludzkość czeka jedynie korzystanie z dobrodziejstw rozwoju technologicznego. Jednak Wasze dzieci są już inne. Przesiedziały rok w domach podczas pandemii koronawirusa, a w internecie oglądają sceny z wojny tuż za naszą granicą. Przyszłość nie rysuje się w kolorowych barwach, w związku z czym powraca model „twardego faceta”, który potrafi poradzić sobie z problemami. I właśnie w tym aspekcie doskonale sprawdzi się hokej na lodzie.

Hokej od najmłodszych lat uczy dziecko obowiązkowości, a poprzez zabawę - która jest przecież dla młodego człowieka najważniejsza - wpaja wartości, które można określić jednym mianownikiem: „Nigdy się nie poddawaj”. Przewróciłeś się na lodzie? Wstań i jedź dalej. Z każdym dniem możesz być lepszy! Z tej prostej sytuacji można wysnuć daleko idące wnioski w każdej dziedzinie życia.

Akademia JKH GKS Jastrzębie może stać się odpowiedzią na Wasze dylematy. Przyjdź na trening naboru i przekonaj się, że poprzez zabawę także można nauczyć dziecko naprawdę istotnych rzeczy. Tu nie ma miejsca na komputery i telefony choćby z tego powodu, że... trudno obsługiwać je w rękawiczkach. Jeśli podejmiesz decyzję, że Twój Antoś mógłby spróbować, to na początek syn otrzyma od nas bezpłatnie łyżwy, kask i ochraniacze. Dlaczego bezpłatnie? Aby dziecko samo mogło zadecydować, czy odpowiada mu zabawa na lodzie, od której zaczyna się przygoda z hokejem. Jeśli tak się stanie, to otworem stanie droga do zajęć mini-hokeja. Kroków do wykonania jest mnóstwo, ale właśnie w ramach Akademii JKH GKS Jastrzębie mogą być one nie tylko bardzo owocne, ale również przyjemne i pełne pasji.

Jako Akademia JKH GKS Jastrzębie proponujemy Wam zajęcia prowadzone przez znakomitych trenerów, którzy nie są jedynie teoretykami, ale naprawdę „powąchali lodu”. Dysponujemy trenerem przygotowania motorycznego, który zadba o zajęcia poza lodem, dzięki którym Wasz syn nabierze tak bardzo niezbędnej w życiu wszechstronności. Nasz klub uczestniczy w rozgrywkach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, a zatem z czasem hokej może otworzyć Waszym pociechom prawdziwe „okno na świat” i nie będą to bynajmniej wakacje w kurorcie czy zdjęcia w internecie, ale poznanie ludzi z krwi i kości. Jako Akademia JKH ciągle rozwijamy nasze możliwości, czego dowodem jest nawiązanie współpracy z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie od ponad roku działa klasa hokeja na lodzie, w której kilkunastu uczniów szkoły średniej łączy naukę na wysokim poziomie z treningami.

Jeśli chcesz przekonać się, jak to wszystko się zaczyna, to zapraszamy na zajęcia naboru na Jastorze w poniedziałki (16:00), środy (16:45) i piątki (16:45). Informacji można także zasięgnąć u zawsze uśmiechniętego trenera Wojciecha Czecha (516993473), który z chęcią wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Pamiętajcie - hokej to nie tylko sport, to szkoła życia! Warto rozpocząć „naukę” w tej szkole, ponieważ daje ona mnóstwo możliwości rozwoju. Nasza Akademia JKH GKS Jastrzębie to najlepsze miejsce zarówno do wydobycia hokejowego talentu, jak i wychowania wspaniałego, odpowiedzialnego człowieka!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ