Cenny punkt i... niedosyt

 
2022-10-16

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie jako pierwsi w tym sezonie zdołali wprawdzie urwać liderowi punkt w jego wyjazdowych bojach, jednak po niedzielnym meczu na Jastorze nasza dzielna ekipa musi czuć spory niedosyt. Wygrana była bowiem w zasięgu ręki, ale po naszej stronie ponownie szwankowała skuteczność. Gole dla gospodarzy zdobyli Eduards Hugo Jansons i Mark Kaleinikovas, a trafienie tego pierwszego było bramką nr 2600 w ekstraligowych występach jastrzębskich hokeistów.

Na niedzielne spotkanie trener Robert Kalaber dokonał małego przemeblowania w formacjach, czego efektem był m.in. występ w pierwszej piątce Patryka Pelaczyka. Pojedynek z Unią rozpoczął się dla jastrzębian fatalnie, ponieważ na samym początku przydarzył się nam błąd nadmiernej liczby graczy na lodzie i w efekcie należało wybronić osłabienie. Ta sztuka udała się gospodarzom, którzy ostro ruszyli na rywali. W rezultacie Robert Kowalówka miał nieco roboty (i szczęścia, jak przy akcji Dominika Pasia), jednak w 11. minucie był bezradny, kiedy to celnym, choć niezbyt mocnym strzałem spod niebieskiej zaskoczył go Eduards Hugo Jansons.

Niestety, radość z prowadzenia trwała tylko przez moment, bowiem po wybiciu gumy poza taflę na ławkę kar udał się Jauhenij Kamienieu, a oświęcimianie w niespełna pół minuty wykorzystali przewagę znakomitym uderzeniem spod niebieskiej Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa. Na tego gola nasz zespół zdążył odpowiedzieć przez przerwą kapitalnym rajdem z efektownym wykończeniem, którym popisał się Mark Kaleinikovas. W uzupełnieniu opisu pierwszej tercji należy wspomnieć o dwóch najazdach rywali na Bence Balizsa, którego kolejno w 10. i 14. minucie bezkarnie powalili na lód napastnicy Unii.

W drugiej odsłonie jastrzębianie ruszyli po trzeciego gola i w kilku przypadkach byli bliscy powodzenia, jednak albo świetnie bronił Robert Kowalówka, albo sami gospodarze "umożliwiali" bramkarzowi Unii skuteczne interwencje trafiając prosto w niego. Niewykorzystane okazje zemściły się okrutnie w 34. minucie, gdy Sebastian Kowalówka efektownie obrócił się z krążkiem i przy pewnej dozie szczęścia doprowadził do wyrównania. Niebawem kibice na Jastorze mieli okazję zobaczyć jedną z większych w tym roku bójek na naszej tafli, gdy pod bandą pięściarski pojedynek stoczyli Maciej Urbanowicz oraz Aleksandrs Jerofiejevs. Szybko dołączyli do nich koledzy z obu ekip, a bitwa skończyła się karami meczu dla obu panów. Do końca tercji jastrzębianie znów mieli inicjatywę, jednak bez efektu.

W trzeciej odsłonie temperatura na tafli nieco opadła. Obie drużyny wyraźnie zaczęły baczniej spoglądać na defensywę, więc co bardziej groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. Po naszej stronie znów jasnym punktem był Bence Balizs, zaś w ofensywie nie pomogła nawet przerwa na żądanie trenera Roberta Kalabera. Remis 2:2 oznaczał dogrywkę, którą jastrzębianie rozpoczęli wprawdzie strzałem Dominika Pasia, ale niebawem "poszła" kontra, przy której na wolnym polu znalazł się Peter Bezuszka i nie zmarnował okazji do zostania bohaterem meczu.

Porażka oznacza, że nasza sytuacja w rywalizacji o półfinał Pucharu Polski komplikuje się. Choć wciąż mamy realną szansę na awans do turnieju, to będziemy musieli liczyć także na potknięcia rywali.

Teraz przed nami... rewanż w Oświęcimiu za trzecią rundę zmagań. Pojedynek przy Chemików odbędzie się we wtorek. Przypomnijmy, że ten mecz nie liczy się do tabeli po dwóch rundach, które zadecydują o składzie pucharowej czwórki.

16 października 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 d. (2:1, 0:1, 0:0, d. 0:1)
1:0 Jansons (Kaleinikovas, Mikyska) 10:58
1:1 Pangiełow-Jułdaszew (Cichy, Szczechura) 12:52, 5/4
2:1 Kaleinikovas (Paś, Mikyska) 18:44
2:2 Kowalówka (Da Costa, Bezuszka) 33:53
2:3 Bezuszka (Padakin) 61:18

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Sevcenko, Kostek, Urbanowicz, Svec, Pelaczyk - Jansons, Viinikainen, Kaleinikovas, Mikyska, Paś - Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Kamienieu, Horzelski, Korkiakoski, Freidenfelds, Sinegubovs.

Strzały: 31 - 33 / Kary: 33 min - 29 min / Widzów: 650
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mateusz Niżnik (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ