Wrócić i... wyjść na plus

 
2022-11-15

Po dwutygodniowej przerwie "na reprezentację" hokeiści JKH GKS Jastrzębie wracają do walki o ligowe punkty. W środowy wieczór nasz zespół postara się rozpocząć kolejną część sezonu od zwycięstwa w Nowym Targu. Warto jednak pamiętać, że choć miejscowe Tauron Podhale zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, to o trzy punkty na gorącym terenie "Szarotek" nigdy nie jest łatwo.

Drużyna Podhala zdobyła dotychczas zaledwie osiem punktów, przy czym trzy z nich to efekt pamiętnej wizyty na Jastorze na początku sezonu. O tym jednak, że nowotarżanie potrafią sprawiać niespodzianki, przekonali się tuż przed przerwą liderzy z Oświęcimia. Re-Plast Unia zdołała pokonać "Szarotki" dopiero po dogrywce, przegrywając wcześniej 0:3 i 3:4. Dodać należy, iż nasi rywale przystąpią do środowego pojedynku z podopiecznymi Roberta Kalabera z nowym trenerem Marcelem Skokanem, który zastąpił Juraja Fatiha.

Nasz zespół zagra w Nowym Targu po solidnie przepracowanej przerwie. Nie zabrakło także chwili wytchnienia, za sprawą której nasi zawodnicy z zagranicy odwiedzili rodzinne strony. Ten "reset od tafli" po dwumiesięcznej serii spotkań na pewno pomoże w "wyczyszczeniu głów". Ponadto - jak doskonale wiemy - kilku zawodników ma za sobą udany turniej Baltic Cup w Kownie, gdzie hoikeiści JKH GKS Jastrzębie zdobyli dla reprezentacji Polski oraz Litwy aż dziesięć goli. Z dobrej strony pokazali się szczególnie Dominik Paś i Marek Kaleinikovas, na których skuteczność będziemy liczyli w walce o powrót do czołowej czwórki PHL.

Aktualnie JKH GKS Jastrzębie zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów oraz (wciąż) ujemną różnicą bramek. Miejmy nadzieję, że już 16 listopada podopieczni Roberta Kalabera wreszcie na stałe zdołają wyjść na plus. Musimy także pamiętać, iż po meczu w Nowym Targu nasz zespół czeka piątkowe, niezwykle ciężkie derbowe starcie na Jastorze z GKS Katowice.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


TAURON
PODHALE NOWY TARG
20. KOLEJKA
16 listopada 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

NOWY TARG
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NOWY TARG
28
(20-1-7)
45
(36-2-7)
ZWYCIĘSTWA
52
(39-8-5)
20
(13-5-2)
147 266 BRAMKI 307 138

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ