Ważny punkcik w Krakowie

 
2022-11-27

W niedzielny wieczór po meczu walki hokeiści JKH GKS Jastrzębie wywalczyli cenny punkt w Krakowie, przegrywając po dogrywce z Comarch Cracovią 1:2 d. (1:0, 0:1, 0:0, d. 0:1). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył już w 9. minucie Josef Mikyska. W efekcie porażki jastrzębianie stracili - miejmy nadzieję, że na krótko - kontakt z czołową czwórką.

Samo spotkanie mogło się podobać, a jego głównymi bohaterami okazali się obaj bramkarze. Bence Balizs znakomicie spisywał się w trzeciej odsłonie, a z kolei doskonale nam znany David Zabolotny przetrzymał z małym wyjątkiem napór JKH GKS Jastrzębie w pierwszej tercji.

Podopieczni Roberta Kalabera podrażnieni piątkową porażką z GKS Tychy od pierwszej syreny mocno natarli na Comarch Cracovię. Zabolotny zdołał wprawdzie wybronić sytuację sam na sam z wracającym z ławki kar Raivo Freidenfeldsem, jednak w 9. minucie musiał skapitulować, gdy strzał z bliska Jozefa Sveca wykończył dobitką jego czeski imiennik, Josef Mikyska. Po tym trafieniu inicjatywę przejęli gospodarze, ale za sprawą świetnej postawy Balizsa nie zdołali wykorzystać dwóch przewag.

Na początku drugiej tercji "Pasy" doprowadziły do remisu, przy czym tu niestety zawiodła nasza czujność w ofensywie. Jastrzębianie stracili bowiem gumę we własnej części tafli, co szybką kontrą i udanym uderzeniem wykorzystał Vojtech Polak. Remis zdopingował gości do dodatkowego wysiłku, ale niestety na gola nie udało się przekuć trzech kolejnych kar dla rywali.

W trzeciej tercji więcej z gry za sprawą kolejnych przewag mieli rywale, jednak tu znakomicie zaprezentował się Bence Balizs. Bodaj najlepszą sytuację do uzyskania prowadzenia dla Comarch Cracovii miał na finiszu - również świetnie nam znany - Martin Kasperlik, ale i tę sytuację sam na sam nasz Węgier pewnie wybronił.

Remis oznaczał dogrywkę, której rozstrzygnięcie zapadło już w 43. sekundzie. Wówczas to Patryk Wronka zdecydował się na uderzenie z dość niewygodnej pozycji, czym wyraźnie zaskoczył Balizsa, a następnie padł w ramiona kolegów.

Nie ma co jednak rozpamiętywać porażki, bowiem przed nami kolejne etapy maratonu. Już we wtorek na Jastor zawita Energa Toruń i w tym systemie trzech spotkań w tygodniu walczyć będziemy do 9 grudnia.

27 listopada 2022, Kraków, 18:30
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:1 d. (0:1, 1:0, 0:0, d. 1:0)
0:1 Mikyska (Svec, Kaleinikovas) 08:38
1:1 Polak (Saur, Kapica) 25:02
2:1 Wronka (Polak, Kinnunen) 60:43

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Szita - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Sevcenko, Bryk, Pelaczyk, Fredenfelds, Sinegubovs - Horzelki, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 29 - 22 / Kary: 12 min - 16 min / Widzów: 820
Sędziowali: Tomasz Radzik, Przemysław Gabryszak (główni) oraz Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ