Mamy finały Olimpiady!

 
2022-12-02

Juniorzy młodsi JKH GKS Jastrzębie wywalczyli awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski U18! Podopieczni trenerów Mariusza Bernackiego i Wojciecha Czecha zapewnili sobie kwalifikację za sprawą zajęcia drugiego miejsca w eliminacyjnej grupie B, gdzie wyrównany bój o finały nasza ekipa stoczyła z rywalami z Janowa i Sanoka.

Eliminacje rozgrywane były w systemie trzech turniejów, których gospodarzami byli kolejno wszyscy uczestnicy zmagań. Po wrześniowo-październikowych turniejach w Sanoku i Janowie wszystkie trzy drużyny były w grze o awans. Tym samym o kwalifikacji zadecydował ostatni turniej na Jastorze, który odbył się w miniony weekend.

Na inaugurację zmagań oglądaliśmy prawdziwy thriller, bowiem do 57. minuty Naprzód Janów prowadził na naszej tafli 3:2. Potem jednak stan meczu wyrównał Sebastian Wojciechowski, zaś na początku dogrywki wynik ustalił Oskar Bożerockij. Dzięki temu rozstrzygnięciu nasi juniorzy młodsi zyskali handicap nad Niedźwiadkami Sanok, które w sobotę uległy Naprzodowi 3:4.

Tym samym o wszystkim decydował mecz niedzielny, w którym podopieczni Bernackiego i Czecha wypunktowali sanoczan 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) po golach Marcela Lewka, Dzianisa Felcyrowicza, Macieja Poręby i Jakuba Onaka, którego później obejrzeliśmy w akcji w debiucie w ekstralidze.

Do finałów bezpośrednio awansowały drużyny Naprzodu Janów (11 pkt.) i JKH GKS Jastrzębie (10 pkt.). Sanokowi (6 pkt.) pozostanie jeszcze furtka w postaci ciężkich ogólnopolskich baraży. Turniej finałowy odbędzie się w drugiej połowie lutego.

25 listopada 2022, Jastrzębie-Zdrój
JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 4:3 d. (2:0, 0:1, 1:1, 1:0 d.)
Bramki: Poręba 8, Osiadły 16, Wojciechowski 57, Bożerockij 62 - Chodor 4, Saroka 27, Dawid 41

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Śnieżek, Onak, Wojciechowski, Bożerockij, Poręba - Kamienieu, Lenkovskij, Osiadły, Fyda, Tymcio - Misiak, Felcyrowicz, M. Bielaczyc, Lewek, Antolak - Mysłowski.

27 listopada 2022, Jastrzębie-Zdrój
JKH GKS Jastrzębie - Niedźwiadki Sanok 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Bramki: Lewek 12, Felcyrowicz 25, Poręba 54, Onak 59

JKH GKS Jastrzębie: Futryk - Śnieżek, Onak, S. Wojciechowski, Bożerockij, Poręba - Kamienieu, Lenkovskij, Osiadły, Fyda - Tymcio, Misiak, Felcyrowicz, M. Bielaczyc, Lewek - F. Wojciechowski, Zając, Stolarski, Antolak, Mysłowski.

Pełne wyniki eliminacji

Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 3:4 d.
JKH GKS Jastrzębie - Niedźwiadki Sanok 2:8
Naprzód Janów - Niedźwiadki Sanok 8:3

Niedźwiadki Sanok - JKH GKS Jastrzębie 2:3
JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 1:2
Niedźwiadki Sanok - Naprzód Janów 5:4

JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 4:3 d.
Naprzód Janów - Niedźwiadki Sanok 4:3
JKH GKS Jastrzębie - Niedźwiadki Sanok 4:0

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ