Tervetuloa Tuukka!

 
2022-12-06

Miło nam poinformować, że JKH GKS Jastrzębie zasilił Tuukka Rajamaeki. 31-letni napastnik rodem z Lahti podpisał z naszym klubem umowę do końca sezonu. Tym samym fińska kolonia na Jastorze ponownie liczy dwóch zawodników. Dodajmy, że dla Rajamaekiego to powrót do polskiej ekstraligi po dwóch latach przerwy. Witamy w Jastrzębiu!

Tuukka Rajamaeki urodził się 2 sierpnia 1991 roku w doskonale znanej polskim kibicom sportów zimowych miejscowości Lahti. Przygodę z hokejem rozpoczął w miejscowych Pelikanach, zaś w seniorskich rozgrywkach zadebiutował w sezonie 2012/13 jako napastnik występującego na zapleczu fińskiej ekstraklasy klubu Heinolan Peliitat.

Następnie przez pół dekady strzelał bramki w Mestis, czyli na drugim szczeblu fińskich rozgrywek, reprezentując barwy klubów z Heinola i Joensuu. Na tym poziomie ostatecznie rozegrał niemal trzysta spotkań, zaliczając około stu pięćdziesięciu punktów, przy czym większość z nich to asysty.

W 2018 roku postanowił opuścić ojczyznę na rzecz francuskich Orłów z Nicei, skąd na sezon 2019/20 trafił do GKS Katowice. Jako napastnik tego klubu miał okazję zagrać przeciw naszej ekipie. Jak doskonale pamiętamy, tamte rozgrywki przerwane zostały przez wybuch pandemii koronawirusa.Następne dwa lata Rajamaeki spędził kolejno w austriackim EC Bregenzwald oraz francuskim Les Jokers de Cergy-Pontoise. Bieżące rozgrywki Fin również rozpoczął we Francji (Amiens), aby ostatecznie w grudniu trafić do naszej ekipy.

Tuukka Rajamaeki to trzeci Fin w barwach JKH GKS Jastrzębie w tym sezonie, po Olli-Petterim Viinikainenie oraz Markusie Korkiakoskim, który kilka tygodni temu pożegnał się z naszym zespołem.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ