Szlachetnie... jak co roku!

 
2022-12-11

Tradycyjnie już przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia cała nasza hokejowa rodzina bierze udział w Szlachetnej Paczce. Miło nam poinformować, że tym razem działacze, zawodnicy, pracownicy i kibice JKH GKS Jastrzębie wsparli rodzinę 56-letniego pana Tomasza, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Wśród licznych podarunków z Jastora znalazła się m.in. pralka. Zapraszamy do lektury relacji z akcji!

Każdy uczestnik akcji Szlachetnej Paczki doskonale wie, jak trudno jest wybrać osoby, którym chce się "zrobić święta" i nie tylko. Listy potrzebujących pękają w szwach, a skala ludzkiego nieszczęścia zawstydzić może każdego, kto ma kochającą rodzinę oraz zdrowe ręce i nogi, aby zarobić na swój chleb. JKH GKS Jastrzębie postanowił w tym roku wesprzeć pana Tomasza, który obecnie ma 56 lat, a z powodu choroby nie może pracować nawet zdalnie.

Z uwagi na wykrytej jakiś czas temu ciężkie genetyczne schorzenie pan Tomasz jest osobą niesamodzielną, która wymaga całodobowej opieki. Aniołem pana Tomasza okazała się o rok starsza pani Krystyna, która zaopiekowała się nim. Para planuje ślub, jednak na ten moment nie przysługują im świadczenia pielęgnacyjne. Skromne środki finansowe z renty ledwo starczają na leczenie i środki opatrunkowe, a przecież... trzeba jeszcze żyć.

Największym marzeniem Tomasza i Krystyna była pralka, bowiem obecny sprzęt pamięta przełom wieków i jest mocno wysłużony. Na szczęście... „była”, ponieważ nasza hokejowa rodzina postanowiła sprezentować im nową.

Ponadto kluczowymi potrzebami rodziny były środki higieniczne dla pana Tomasza, a także zapasy żywności, szczególnie trwałej, dzięki której będzie można nieco odciążyć skromny budżet. Prośby dotyczyły też środków czystości, ubrań i wyposażenia mieszkania, w tym pościeli. Szczególne upominki? Zestaw do golenia i torebka.

Taka historia nie wymagała poruszenia serca ze strony naszej hokejowej rodziny. W miniony czwartek nasza dzielna ekipa ruszyła między regały Hipermarketu Carrefour w Galerii Zdrój, który jak co roku także włączył się do naszej akcji dokładając zapas chemii domowej. Z koszykami wraz z Klubem Kibica z radością biegali Maciej Urbanowicz, Arkadiusz Kostek, Dominik Paś i Łukasz Nalewajka. Do naszej akcji włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach-Roju, która sprezentowała żywność i kosmetyki oraz nasz Partner Firma Antończyk, użyczając samochód do przewiezienia paczek.

Wszystkie paczki trafiły do pana Tomasza i pani Krystyny w sobotni poranek, a za świętych Mikołajów przebraliśmy na tę okoliczność Kamila Górnego i Dominika Jarosza. Wszystkim chłopakom dziękujemy za zaangażowanie!

Dostarczenie paczek, które podsumowało akcję, to zawsze najpiękniejsza chwila całego wydarzenia. I powiemy Wam jedno... warto było.

Fot. Magdalena Kowolik

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ