No to jedziemy z 2023!

 
2023-01-02

Po świąteczno-noworocznej przerwie hokeiści JKH GKS Jastrzębie wracają do walki o ekstraligowe punkty. We wtorkowy wieczór nasz zespół zagra na wyjeździe z opromienionym sukcesem w Pucharze Polski GKS Tychy. Jednak podopieczni Roberta Kalabera - o ile chcą jeszcze marzyć o pierwszej czwórce - nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów nawet na obiekcie będącego "w gazie" rywala.

Obie ekipy zgoła odmiennie spędziły ostatnie dni 2022 roku. Nasza drużyna wracała do zdrowia po przedświątecznym "napadzie przeziębień" i spokojnie trenowała na Jastorze. Natomiast tyszanie ruszyli do Oświęcimia i na obiekcie przy Chemików pokonali kolejno GKS Katowice oraz gospodarzy, sięgając po Puchar Polski. Trofeum jest ukoronowaniem znakomitej serii podopiecznych Andrieja Sidorenki, którzy od dwóch miesięcy wygrali piętnaście spotkań i tylko raz przegrali (w Sanoku).

Trener Kalaber zapewnia, że w styczniu nasi hokeiści postarają się włączyć do walki o czołową czwórkę. - Styczeń to najważniejszy moment fazy zasadniczej, ponieważ to właśnie wówczas decyduje się układ tabeli przed play-off. Nie mamy najmniejszego zamiaru odpuścić walki o czołówkę. Chcemy zagrać o pełną pulę i to jest nasz główny cel - mówił szkoleniowiec. Cel jest oczywisty - "teoretycznie mniej emocji" w ćwierćfinałach, które należy przebrnąć.

Faktem jest jednak, że w tym sezonie czołowe pięć drużyn prezentuje wyrównany poziom i tu każdy może wygrać z każdym. Jednak co najmniej jedna z tych ekip będzie musiała zakończyć rozgrywki przed półfinałami... Na ten moment JKH GKS Jastrzębie traci do czwartego w tabeli GKS Katowice pięć oczek, natomiast do Tychów - już dziewięć. Czasu na odrabianie strat jest coraz mniej, ale bez wątpienia po Święcie Trzech Króli - czyli po domowym pojedynku z Comarch Cracovią - będziemy wiedzieli znacznie więcej.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


GKS TYCHY
33. KOLEJKA
3 stycznia 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

TYCHY
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM TYCHY
34
(30-2-2)
57
(50-3-4)
ZWYCIĘSTWA
35
(26-4-5)
12
(9-0-3)
172 299 BRAMKI 229 105

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ