Zimowy ponownie zdobyty

 
2023-01-20

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz trzeci w tym sezonie zdobyli Stadion Zimowy w Sosnowcu! W piątkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera po niełatwym pojedynku wywalczyli cenne trzy punkty za Brynicą, pokonując miejscowe Zagłębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) po golach Tuukki Rajamaekiego i Josefa Mikyski, który ustalił wynik w 44. minucie. Pogoń za "czwórką" kontynuować będziemy w niedzielę, kiedy to na Jastor zawita Energa Toruń. Zapraszamy na godz. 17:00!

W pierwszej tercji nie oglądaliśmy bramek, w czym zasługę mieli zarówno Bence Balizs i Patrik Spieszny, jak i napastnicy obu ekip, którzy nie potrafili wykorzystać m.in. sytuacji sam na sam. Ogromną szansę za zamknięcie premierowej partii golem miał na kilka sekund przed syreną Oli-Petteri Viinikainen, jednak jego strzał po podaniu zza bramki kapitalnie wybronił bramkarz Zagłębia.

Na otwarcie wyniku czekaliśmy zatem do drugiej części gry. Główną rolę w tym dziele miał Dominik Paś, który w 26. minucie upadając na lód po faulu zdołał jeszcze wyłożyć gumę do Tuukki Rajamaekiego, a ten dopełnił formalności trafiając w odsłonięty róg bramki gospodarzy. Podopieczni Roberta Kalabera próbowali pójść za ciosem, ale po jednym z takich ataków Zagłębie przeprowadziło udaną kontrę, którą ładnym strzałem z dystansu wykończył Jakub Witecki.

Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło na początku trzeciej odsłony. Po zaledwie kilkunastu sekundach kary dla Tomasza Kozłowskiego i wygranym buliku jastrzębianie zdobyli decydującego gola, którego autorem był Josef Mikyska. Czech bardzo przytomnie wykorzystał strzał kolegi z zespołu i mimo niewygodnej pozycji dobił gumę z prawego skrzydła obok bezradnego Spiesznego. Do końca zawodów nasz zespół umiejętnie kontrolował przebieg spotkania, dzięki czemu trzy punkty pojechały na Jastor.

Teraz przed nami - jak wspominaliśmy na wstępie - domowe starcie z Energą Toruń, z którą jastrzębianie mają rachunki do wyrównania za niedawną porażkę na wyjeździe.
Zadanie „Udział w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

20 stycznia 2023, Sosnowiec, 19:00
Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
0:1 Rajamaeki (Paś, Urbanowicz) 25:12
1:1 Witecki (Kozłowski) 35:44
1:2 Mikyska (Rajamaeki, Bryk) 43:25, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Sevcenko, Bryk, Jansons, Mikyska, Svec - Górny, Kamienieu, Sinegubovs, Freidenfelds, Ł. Nalewajka - Horzelski, Blanik, Jarosz, R. Nalewajka.

Strzały: 31 - 41 / Kary: 6 min - 12 min / Widzów: 400.
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Mateusz Niżnik (główni) oraz Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ