Przedsmak play-off?

 
2023-01-30

We wtorkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz ostatni w fazie zasadniczej zagoszczą w Satelicie Spodka, mierząc się z miejscowym GKS Katowice. Obrońcy tytułu zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli PHL, a zatem nie można wykluczyć, iż będzie to swoisty wstęp do rywalizacji o półfinał. Z drugiej jednak strony - sprzymierzeńcem gospodarzy jest korzystny terminarz. Jak będzie? Przekonamy się niebawem.

W styczniu podopieczni trenera Jacka Płachty spisywali się znakomicie, wygrywając sześć z siedmiu spotkań. W zapomnienie poszedł grudniowy kryzys, którego efektem była m.in. porażka z JKH GKS Jastrzębie (2:5). W rezultacie katowiczanie powrócili do walki o podium i obecnie mają „krążek po swojej stronie”, bowiem po derbach z naszym zespołem do końca piątej rundy mierzyć się będą z drużynami spoza czołowej piątki. To daje katowiczanom szansę na odrobienie strat nie tylko do GKS Tychy, ale także Unii Oświęcim.

Z kolei nasza ekipa po domowych porażkach z Energą Toruń i Unią Oświęcim zmuszona jest pogodzić się z piątą lokatą. To oznacza bardzo trudnego rywala już w ćwierćfinale, który na dodatek będzie dysponował atutem własnej tafli. Ponieważ jednak warto dostrzegać „szklankę do połowy pełną” możemy ten czas przed play-off wykorzystać na spokojne przygotowanie się do rywalizacji o strefę medalową.

Optymizm musi budzić postawa naszego zespołu w niedzielnym pojedynku z Unią Oświęcim. Odrobienie trzybramkowej straty nie jest łatwym zadaniem, a tymczasem jastrzębianie nie tylko zdołali doprowadzić do dogrywki, ale wręcz mogli pokusić się o pokonanie niedawnego lidera w regulaminowym czasie gry.

Przypomnijmy, że do końca piątej rundy pozostały nam trzy mecze. We wtorek gramy w Katowicach, natomiast w piątek podejmiemy Comarch Cracovię. Z kolei tuż przed ćwierćfinałami rozegramy jeszcze wyjazdowe derby z GKS Tychy.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


GKS KATOWICE
42. KOLEJKA
31 stycznia 2023
godzina 18:30

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

KATOWICE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM KATOWICE
13
(11-2-0)
23
(21-2-0)
ZWYCIĘSTWA
30
(27-2-0-1)
13
(11-1-0-1)
79 146 BRAMKI 191 78

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower 0:5

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ