Pewni awansu do półfinału!

 
2023-02-15

Hokeiści Akademii JKH GKS Jastrzębie są już pewni awansu do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych! W środę nasz zespół po rzutach karnych pokonał ekipę Niedźwiadków Sanok (2:1 k.), co przy wyniku drugiego ze spotkań grupowych (Janów - Toruń 4:3 d.) daje nam co najmniej drugie miejsce w grupie B! W czwartek zagramy z Sokołami o rozstawienie w walce o finał.

Środowy mecz z gospodarzami turnieju był niezwykle zacięty. Rywale po porażce z Sokołami zagrali „z nożem na gardle”, co dodatkowo zmobilizowało ich do walki. Jastrzębianie do połowy zawodów przetrzymali trzy okresy osłabień, zaś w 33. minucie wykorzystali pierwszą z przewag. Wyrok wykonali Mikołaj Bielaczyc wespół z Sebastianem Wojciechowskim.

Niestety, prowadzenia nie udało się utrzymać (rywale wyrównali w 52. minucie), choć na finiszu trzeciej tercji podopieczni Mariusza Bernackiego i Wojciecha Czecha mogli jeszcze rozstrzygnąć mecz po karze dla Michała Starościaka.

Dogrywka także nie przyniosła efektu, a zatem o losie trzeciego z punktów zadecydować musiały karne. Te lepiej egzekwowali jastrzębianie (3:2), bowiem bramkarza Sanoka zdołali pokonać Maciej Poręba, Jakub Onak i Oskar Bożerockij, na co gospodarze odpowiedzieli tylko dwukrotnie.

W czwartek o godz. 15:45 JKH GKS Jastrzębie zagra z Sokołami Toruń, a wynik tego spotkania da nam wiedzę, czy o finał zagramy z Unią Oświęcim, czy z MOSM Tychy, ponieważ te dwie ekipy są już pewne awansu z grupy A.

15 lutego 2023, Sanok, 18:45
Niedźwiadki Sanok – JKH GKS Jastrzębie 1:2 k. (0:0, 0:1, 1:0, k. 2:3)
0:1 Bielaczyc (Wojciechowski) 32:03 5/4
1:1 Stabryła (Karnas) 51:16
1:2 Bożerockij 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: Michalski – Tymcio, Onak, Stolarski, Bożerockij, Poręba – Leszko, Lenkovskij, Osiadły, Zając, Wojciechowski – Śnieżek, Mysłowski, Fyda, Szcześniak – Misiak, Iljuchin, Felcyrowicz, Bielaczyc, Lewek.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ