Mamy to! Satelita zdobyta!

 
2023-03-03

Mamy to! Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zgodnie z naszym życzeniem powtórzyli sukces sprzed tygodnia i po raz drugi w ćwierćfinale zdobyli Satelitę Spodka! W piątkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera pokonali obrońcę tytułu na jego terenie 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) po golach Raivo Freidenfeldsa, Marka Kaleinikovasa i Dominika Pasia, dzięki czemu w niedzielę o godz. 17:00 na Jastorze będą mieli znakomitą szansę zakończenie bitwy o półfinał na własnej tafli! Możemy być jednak pewni, że katowiczanie nie odpuszczą, a zatem... wszyscy na Jastor!

Obie ekipy od początku ruszyły do ataku, dzięki czemu byliśmy świadkami emocjonującej wymiany ciosów. Co istotne z naszego punktu widzenia, podopieczni Roberta Kalabera nie zamierzali jedynie bronić się na obiekcie mistrza Polski, ale od razu rzucili się na rywali. Efektem było otwarcie wyniku już w 6. minucie, będące pokłosiem szarpania defensywy Katowic przez naszych młodych Łotyszy, Antonsa Sinegubovsa i Raivo Freidendfeldsa. Drugi z wymienionych odważnie wjechał między trzech rywali, a następnie znakomicie „zdjął pajęczynę” z okienka bramki Johna Murray'a. Gol nie zmienił obrazu zawodów. Oba zespoły nie rezygnowały z ofensywnej gry, jednak przez kolejne pół godziny spotkania nie oglądaliśmy bramek dzięki skutecznej postawie tak Bence Balizsa, jak i wspomnianego Murray'a.

Nie inaczej gra wyglądała przez kwadrans drugiej tercji. W końcu jednak nadeszły ostatnie minuty tej partii, które jak się potem okazało zadecydowały o losach spotkania. Najpierw na ławkę kar udać się musiał Juraj Simek, a chwilę potem pięć minut za rzucenie na bandę naszego zawodnika otrzymał Maciej Kruczek. Około stu sekund podwójnej przewagi jastrzębianie wykorzystali tuż przed powrotem Simka, gdy świetnie z okolic bulika po wymianie krążka uderzył przy słupku Mark Kaleinikovas. Niestety, niebawem Litwin sam musiał udać się na ławkę kar, jednak ten „luz na lodzie” przy grze w czterech na czterech okazał się... korzystny dla gości! Katowiczanie chcieli bowiem błyskawicznie odzyskać kontakt, za co skarcił ich wypadem Maciej Urbanowicz. W sukurs kapitanowi poszedł środkiem Dominik Paś, którego „Urban” obsłużył podaniem, umożliwiając podwyższenie wyniku.

W trzeciej tercji gospodarze nie mieli już nic do stracenia, a z kolei jastrzębianie chyba nieco za szybko poczuli się zwycięzcami zawodów. Gdy Mark Kaleinikovas nie wykorzystał świetnej okazji sam na sam z Murray'em wydawało się, że czwarty gol jest tylko kwestią czasu. Tymczasem ta sytuacja „zemściła się” błyskawicznie - w ciągu pięciu minut podczas kar dla Raivo Freidenfeldsa oraz Arkadiusza Kostka gospodarze zdobyli dwa gole i tym samym odzyskali kontakt bramkowy z naszą ekipą. Na szczęście jednak tylko na tyle stać było gospodarzy, a jastrzębian utrata bezpiecznego prowadzenia nie tylko nie załamała, ale dodatkowo zmobilizowała do odzyskania kontroli nad meczem. W efekcie do końca spotkania rywale nie stworzyli już sobie żadnej stuprocentowej okazji do gola i zwycięstwo pojechało na Jastor. Dodajmy, że w samej końcówce z rywalem groźnie zderzył się Mateusz Bryk i długo nie podnosił się z lodu. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko już jest w porządku.

W niedzielę o godz. 17:00 na Jastorze dojdzie do meczu numer sześć. JKH GKS Jastrzębie ma ogromną szansę zakończyć rywalizację o półfinał na własnej tafli. Nie trzeba dodawać, że nasz zespół liczy na dodatkowe wsparcie z trybun, bowiem swoją postawą podopieczni Roberta Kalabera bez wątpienia zasłużyli, aby Jastor znów odleciał!

3 marca 2023, Katowice, 18:30
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
0:1 Freidenfelds (Sinegubovs) 05:27
0:2 Kaleinikovas (Sevcenko, Rajamaeki) 35:05, 5/3
0:3 Paś (Urbanowicz, Jansons) 37:18, 4/4
1:3 Olsson (Simek, Lehtonen) 47:08, 5/4
2:3 Lehtonen (Kruczek, Simek) 52:06, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Pelaczyk - Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Mikyska, Kamienieu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs.

Strzały: 29 - 30 / Kary: 11 min - 10 min / Widzów: 1 115.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Paweł Kosidło (główni) oraz Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-3.

Zadanie „Udział w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ