Po prostu - DZIĘKUJEMY!

 
2023-03-07

To był bój godnych siebie przeciwników, ale ktoś w końcu musiał wygrać. W piątkowy wieczór byliśmy u wrót półfinałowego nieba, a dziś... podsumowujemy ten przetrudny sezon 2022/23. Derbowy bój między JKH GKS Jastrzębie a GKS Katowice, czyli mistrzami Polski 2021 i 2022, ostatecznie skończył się triumfem naszych rywali. Na długo zapamiętamy jednak tę nieludzko wymagającą bitwę. Panowie, dziękujemy za walkę do końca i zostawienie serducha na lodzie. Wygrana jest rzeczą ważną, ale walka jest najważniejsza!

Decydujący o awansie mecz przyciągnął na Satelitę Spodka rekordową liczbę widzów, którzy od pierwszych sekund byli świadkami zaciętego boju. Już w 18. sekundzie pod bramką Bence Balizsa doszło do pierwszego spięcia, a potem było... już tylko ciekawiej. Wymianę ciosów golem w 6. minucie zakończyli gospodarze, gdy po naszym błędzie w ofensywie gumę przejął Mateusz Bepierszcz i szybkim rajdem wymierzył karę za pomyłkę. Podopieczni Roberta Kalabera nie mieli zamiaru czekać na rozwój wydarzeń i po niespełna dwóch minutach doprowadzili do remisu, gdy po wygranym buliku Maciej Urbanowicz pocelował w okienko bramki Johna Murray'a. W kolejnych minutach przeżyliśmy „preludium” problemów z dalszej części meczu, czyli dość dyskusyjnych kar dla naszych zawodników. O ile ławka dla Hugo Jansonsa nie budziła kontrowersji, o tyle zesłanie Macieja Urbanowicza - już tak. Mimo to przetrwaliśmy minutę podwójnego osłabienia bez strat. Niestety, remisu nie udało się utrzymać, bowiem w 14. minucie po nie do końca pewnej interwencji Bence Balizsa Brandonowi Magee pozostało skierować gumę do odsłoniętej części jastrzębskiej bramki.

O wyniku zawodów zadecydowała druga odsłona, w której katowiczanie strzelili trzy gole, zaś jastrzębianie otrzymali w sumie dziesięć minut kar. Gwoli sprawiedliwości dodać jednak należy, że nasz zespół miał również dłuższy moment podwójnej przewagi, jednak niestety rozegrał go zbyt pasywnie. W 25. minucie wynik podwyższył wspomniany już Magee, wykorzystując czas kary dla Viinikainena. Jastrzębianie odpowiedzieli tym samym w 33. minucie, gdy Josef Mikyska pocelował z ostrego kąta przy karze dla Dawida Musioła. Radość trwała jednak tylko chwilę, bowiem podczas kolejnej kary dla Jauhenija Kamienieua po raz drugi tego dnia ukłuł Bepierszcz. Goście, niczym zamroczony bokser, dosłownie kilkadziesiąt sekund później musieli przyjąć jeszcze piąty cios... Jakby tego było mało, w kolejnej kontrowersyjnej sytuacji na ławkę kar na cztery minuty musiał zjechać Radosław Nalewajka, a niebawem dołączył do niego ponownie Maciej Urbanowicz. To uniemożliwiło rozpoczęcie pogoni jeszcze przed przerwą.

W trzeciej odsłonie z naszego zespołu wyraźnie zeszło powietrze. Podopieczni Roberta Kalabera starali się dzielnie szarpać, ale pewni swego gospodarze nie pozwalali sobie na błędy. Nieliczne szanse na trzeciego gola kasował z kolei Murray. Na finiszu trener Kalaber postawił jeszcze wszystko na jedną kartę i zdjął Balizsa, ale... cudu nie było... Był za to dobijający gol Hampusa Olssona i świętowanie gospodarzy.

Po meczu obie drużyny dlugo dziękowały sobie za siedem morderczych meczów, a do naszych zawodników wyszedł nawet trener Jacek Płachta. Bójki i szarpaniny to już przeszłość. Pozostał szacunek za niesamowitą walkę, która pozostanie na długo w naszej pamięci. Sezon 2022/23 kończymy na piątym miejscu. Na podsumowanie jeszcze przyjdzie czas, choć gorycz braku awansu do strefy medalowej na pewno osłodził nam styl, w jakim pożegnaliśmy te rozgrywki.

7 marca 2023, Katowice, 18:30
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
1:0 Bepierszcz 05:22
1:1 Urbanowicz (Pelaczyk, Paś) 07:21
2:1 Magee (Pasiut, Bepierszcz) 13:45
3:1 Magee (Olsson, Simek) 25:00, 5/4
3:2 Mikyska (Urbanowicz, Jansons) 32:03, 5/4
4:2 Bepierszcz (Monto, Pasiut) 33:11, 5/4
5:2 Rompkowski (Kruczek, Lehtonen) 33:47
6:2 Olsson (Magee, Kolusz) 59:17 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Pelaczyk - Górny, Bryk, Kaleinikovas, Svec, Mikyska - Sevcenko, Kamienieu, Jansons, Freidenfelds, Sinegubovs - Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 39 - 33 / Kary: 8 min - 22 min / Widzów: 1 420.
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Michał Baca (główni) oraz Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: Katowice (4) - Jastrzębie (5) 4-3.

Zadanie „Udział w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ