Podwójny triumf za Olzą

 
2023-03-28

W miniony weekend dwie drużyny Akademii JKH GKS Jastrzębie wyruszyły do Czech na turnieje towarzyskie młodzików i żaków młodszych. W obu nasi hokeiści okazali się lepsi od rówieśników zza Olzy, dystansując ekipy z Karwiny, Hawirzowa, Czeskiego Cieszyna i Orłowej!

W turnieju młodzików w Orłowej jastrzębianie mierzyli się z miejscowym MSK Orłowa oraz Wilkami Czeski Cieszyn i HK Karwina. Odnosząc komplet zwycięstw (za dwie połowy i karne) z Wilkami (1:0, 1:0, 2:0) oraz Karwiną nasz zespół zapewnił sobie triumf w imprezie pomimo niekorzystnego bilansu z gospodarzami (0:1, 2:0, 0:1), którzy z kolei stracili punkty z Czeskim Cieszynem. Ostatecznie JKH GKS zdobył główne trofeum, dystansując wszystkie czeskie drużyny. Dodajmy, że jastrzębianie zagrali pod czujnym okiem trenera Ihora Dwornyka.

Jeszcze lepiej spisali się ich koledzy z drużyny żaków młodszych, którzy z kompletem punktów triumfowali w Karwinie. Podopieczni naszego... czeskiego trenera Vaclava Stevceka poradzili sobie z rodakami swojego szkoleniowca, pokonując Wilki Czeski Cieszyn (8:3), HK Karwina (5:2) oraz HC Hawirzów (6:1). Decydującą o zwycięstwie w turnieju okazała się wygrana nad gospodarzami, którzy zajęli drugie miejsce.

Zadanie „Szkolenie sportowe i udział w zawodach dzieci i młodzieży Akademii JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ