Dwie bomby, druga wygrana!

 
2023-03-29

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie poszli za ciosem i w środowe popołudnie odnieśli drugie zwycięstwo w ramach Mistrzostw Polski Młodzików na Jastorze! Wygrana jest tym cenniejsza, że w pokonanym polu nasz zespół pozostawił Podhale Nowy Targ, z którym w poprzedniej rundzie dwukrotnie przegrał. W czwartek podopieczni Wojciecha Czecha zagrają z Naprzodem Janów. Zapraszamy na nasze lodowisko!

Popularne „Szarotki” zajęły drugie miejsce w ogólnopolskiej drugiej rundzie mistrzowskich zmagań i to one jawiły się jako główny konkurent JKH GKS w walce o awans do strefy medalowej. Drużyna trenera Marka Ziętary - jak wspomnieliśmy na wstępie - na tym etapie nie tylko nie pozwoliła naszej ekipie na zdobycz punktową, ale również... bramkową (0:2, 0:4). Tym większą radość budzić musi udany rewanż.

Pojedynek z Podhalem był bardzo zacięty, czego dowodem jest „piłkarski” wynik oraz liczne kary po obu stronach. Wynik otworzył w 12. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu Artsiom Kamienieu, zaś rywale w 26. minucie wykorzystali jedną ze swoich przewag. O wygranej JKH GKS zadecydował zatem gol Kacpra Wolaka z 53. minuty, który niemal powtórzył wyczyn Kamienieua. Na finiszu rywale zagrali bez bramkarza, ale nie zmienili rezulatu.

W drugim meczu naszej grupy B Naprzód Janów wysoko pokonał Sokoły Toruń 8:1 (3:1, 3:0, 2:0). W efekcie aktualnie na prowadzeniu jest JKH GKS (6 pkt.) przed Podhalem (3 pkt.), Naprzodem (3 pkt.) i Sokołami (0 pkt.). Oznacza to, że wciąż nie możemy być pewni awansu do półfinału.

29 marca 2023, Jastrzębie-Zdrój, 15:15
JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
1:0 Kamienieu (Osiadły) 11:26
1:1 Kopytko (Sroka, Hercyk) 25:19 5/4
2:1 Wolak (Czyż) 52:58

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Kamienieu, Midzierski, Leśniok, Stankievicius, Antolak - Iljuchin, Wojciechowski, Zając, Osiadły, Czyż - Majchrzak, Wolak, Chodubski, Gołofit, Breske - Muzyka, Górski, Chrobociński, Sikora, Pasoń.

Fot. Magdalena Kowolik 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ