Tuż za podium w Karpackiej

 
2023-04-17

Od piątku do niedzieli na Lodowisku Jastor rozgrywane były finały Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi w kategorii U18. Nasi juniorzy młodsi dzielnie powalczyli w tym turnieju, jednak ostatecznie zakończyli zmagania bez medalu. Na pocieszenie warto dodać, że gospodarze stoczyli wyrównane boje ze wszystkimi ekipami z podium.

Podopieczni Mariusza Bernackiego i Wojciecha Czecha rozpoczęli zmagania od pokonania Metropolii Silesia, po czym musieli uznać wyższość MOSM Tychy. W drugim dniu zmagań po zaciętym meczu jastrzębianie ulegli Żalgirisowi Kowno, po czym odbili sobie te dwie porażki kapitalną pogonią w starciu z kijowską Kryżynką. Goście prowadzili bowiem już 4:2, a mimo to zeszli z tafli pokonani wynikiem 5:4. Na finiszu tej fazy JKH GKS musiał jeszcze po karnych uznać wyższość Czechów z Poruby.

Takie rezultaty sprawiły, że nasz zespół ponownie zmierzył się z Ukraińcami w meczu o brązowy medal. Tym razem Kryżynka wyciągnęła wnioski z poprzedniego pojedynku, wygrywając 2:0 i nie pozwalając na odwrócenie wyniku.

Triumf odniósł MOSM Tychy, który w finale odprawił Żalgiris Kowno.

Dodajmy, że najskuteczniejsi w naszych szeregach byli Jakub Szcześniak i Oskar Bożerockij, którzy zdobyli siedem z jedenastu goli.

Mecze JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie - Metropolia Silesia 2:0
Bramki dla JKH: Szcześniak (1-0), Bożerockij (2:0)

JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 1:2
Bramka dla JKH: Szcześniak (1-2)

JKH GKS Jastrzębie - Żalgiris Kowno 2:4
Bramki dla JKH: Fyda (1-2), Bożerockij (2-2)

JKH GKS Jastrzębie - Kryżynka Kijów 5:4
Bramki dla JKH: Bożerockij (2-2, 3-4), Mysłowski (1-1), Fyda (4-4), Poręba (5-4)

JKH GKS Jastrzębie - HC RT Torax Poruba 1:2 k.
Bramka dla JKH: Szcześniak (1-0)

Mecz o 3. miejsce
JKH GKS Jastrzębie - Kryżynka Kijów 0:2

Kadra: Jakub Futryk, Kacper Michalski, Kamil Fyda, Marcel Lewek, Jakub Szcześniak, Oskar Bożerockij, Dzianis Feltsirowicz, Patrik Lenkovskij, Michał Leszko, Łukasz Misiak, Szymon Mysłowski, Maciej Poręba, Jan Śnieżek, Karol Tymcio, Artsiom Kamienieu, Mikołaj Osiadły, Wikor Zając, Karol Stankevicius, Daniił Iljuchin.

Zadanie "Mierzymy wysoko - rozwój Akademii JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Fundację JSW.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ