Jastrzębskie gole w Rydze!

 
2023-04-25

Reprezentacja Polski U16 wygrała mocno obsadzony turniej Riga Hockey Cup, pokonując w finale rywali ze Szwecji. Wśród złotych medalistów znalazło się pięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie: Igor Antolak, Wiktor Zając, Kacper Michalski, Mikołaj Osiadły i Filip Wojciechowski! Zając i Osiadły zapunktowali zresztą w meczu o główne trofeum. Gratulujemy!

Kadra Polski U16 była jedną z szesnastu drużyn, które wystartowały w Rydze. Obok prowadzonych przez Tobiasza Bigosa biało-czerwonych w stolicy Łotwy zagrały też drużyny z kraju gospodarzy oraz Szwedzi, Brytyjczycy, Norwegowie, Ukraińcy i Litwini.

Pierwszą rundę młodzi Polacy rozpoczęli od remisu 2:2 ze Szkołą Hokejową Falkons (Łotwa) 2:2, po czym pokonali Baltu Vilki (Łotwa) 3:0 oraz reprezentację Litwy 3:1. W drugim z meczów gola na 3:0 strzelił Igor Antolak, zaś w trzecim - pierwszą i drugą bramkę zdobyli odpowiednio Filip Wojciechowski i Mikołaj Osiadły.

Wygrana w grupie C dała naszej kadrze awans do walczącej o strefę medalową grupy E. Tu biało-czerwoni ponownie wywalczyli siedem punktów za zwycięstwa nad Łotyszami z Jelgavas LSS 6:0 (gol Osiadłego na 3:0) i HS Ryga 2:1 (gol Zająca na 1:0). Na podsumowanie zmagań tej fazy podopieczni trenera Bigosa zremisowali jeszcze ze Szwedami z Stroemsbro Gavle 1:1 i tym samy z pierwszego miejsca awansowali do półfinału.

W pierwszym meczu strefy medalowej Polacy odprawili kolejną ryską ekipę HS Kurbads 4:1, po czym w wielkim finale wypunktowali Szwedów (3:0) walczących pod szyldem Top Speed Hockey. Wszystkie trzy gole biało-czerwoni zdobyli w ostatnich sześciu minutach zawodów, przy czym trafienie na 2:0 był wyłącznym dziełem jastrzębian - Wiktora Zająca i asystującego mu Mikołaja Osiadłego.

Dodajmy, że w sumie zawodnicy JKH GKS Jastrzębie wpisywali się do protokołów jedenastokrotnie (Osiadły 2+2, Zając 1+2, Antolak 1+1, Wojciechowski 1+1).

Na zdjęciu od lewej: jastrzębscy medaliści Riga Hockey Cup - Igor Antolak, Wiktor Zając, Kacper Michalski, Mikołaj Osiadły i Filip Wojciechowski (fot. M. Osiadły)

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ