Vitajte, Jakubie!

 
2023-05-30

Mamy kolejne dobre wiadomości dla naszych kibiców. Z radością informujemy, że do JKH GKS Jastrzębie dołącza Jakub Martiska, który wzmocni linię obrony. 23-letni Słowak mierzy 187 cm wzrostu i ma za sobą grę w juniorskich reprezentacjach kraju oraz prawie sześćdziesiąt spotkań w słowackiej ekstraklasie. Witamy w Jastrzębiu!

Jakub Martiska to po Emilu Baginie kolejny rodak trenera Roberta Kalabera, który zagra na Jastorze. Urodził się 1 marca 2000 roku w miejscowości Partizanske niedaleko Trenczyna. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Prievidzy i Topolczanach, jednak już w 2016 roku dołączył do Dukli Trenczyn, z którą związany był - z krótkimi przerwami - do minionego sezonu. Jako zawodnik Dukli zadebiutował na międzynarodowej arenie, występując m.in. w Turnieju Nadziei Olimpijskich Państw Grupy Wyszehradzkiej na Torwarze.

W sezonie 2018/19 Martiska po raz pierwszy miał okazję zagrać w pierwszej drużynie Dukli, po czym postanowił spróbować swoich sił w młodzieżowej ekipie Jukuritu Mikkeli. W 2021 roku powrócił do Dukli, dokładając ponad pięćdziesiąt spotkań w słowackiej ekstralidze, a także występując w drugoligowych ekipach z Dubnicy i Powaskiej Bystrzycy. Dodajmy, że jako defensor Dukli miał okazję zagrać przeciw Kamilowi Wałędze (MHK 32 Liptowski Mikulasz).

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach zaanonsowaliśmy pozyskanie Ondreja Kopty, Michała Zająca, Emila Bagina, Szymona Kiełbickiego oraz Jakuba Izackiego.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ