Witaj, Patryk!

 
2023-06-02

Z radością informujemy, że defensywę JKH GKS Jastrzębie wzmocni jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników w PHL, Patryk Wajda! Ten siedmiokrotny mistrz Polski i reprezentant naszego kraju przez ostatnie piętnaście lat regularnie przyjeżdżał na Jastor jako zawodnik Cracovii, Sanoka, Podhala i Katowic, a teraz będzie miał okazję poznać także szatnię gospodarzy. Witamy w Jastrzębiu!

Patryka Wajdy nie trzeba przedstawiać wytrawnym kibicom hokeja. Ten urodzony 20 maja 1988 roku defensor jest wychowankiem Podhala Nowy Targ, w którym stawiał pierwsze hokejowe kroki i do którego powrócił na sezon 2018/19. W latach 2006-12 i 2013-18 był filarem defensywy Comarch Cracovii (pięć mistrzostw Polski). Ponadto popularny "Wajdzik" zaliczył grę w Ciarko KH Sanok (w 2012 roku wystąpił w historycznym i zwycięskim dla JKH GKS finale Pucharu Polski), zaś ostatnie cztery lata spędził w GKS Katowice, z którym niedawno świętował swoje kolejne złoto.

Ponadto Patryk Wajda to "etatowy" reprezentant Polski, na którego również selekcjoner Robert Kalaber stawia regularnie. Półtora miesiąca temu Wajda zagrał w Mistrzostwach Świata Dywizji IA w Nottingham, które zakończyły się historycznym powrotem biało-czerwonych do Elity.

W polskiej ekstralidze Patryk Wajda zadebiutował siedemnaście lat temu i w sumie ma na koncie rozegranych prawie osiemset spotkań na najwyższym szczeblu w naszym kraju, notując niemal dwieście punktów, w tym około stu pięćdziesięciu asyst. Trener Kalaber będzie jednak liczył głównie na jego ogromne doświadczenie w grze defensywnej.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ