Tere, Robert!

 
2023-05-31

Ostatni dzień maja przynosi kolejne dobre wieści dla kibiców JKH GKS Jastrzębie. Informujemy, że w nowym sezonie w szeregach naszej drużyny zobaczymy reprezentanta Estonii Roberta Arraka, który ma na swoim koncie występy w Mistrzostwach Świata Dywizji IB oraz ponad pół setki punktów w PHL. Witamy w Jastrzębiu!

Robert Arrak urodził się 1 kwietnia 1999 roku w Tallinie i przygodę z hokejem rozpoczynał w miejscowym klubie HC Unistars. Mierzy 188 cm wzrostu i waży 88 kg, a zatem dysponuje bardzo dobrymi dla napastnika warunkami fizycznymi.

Choć Arrak pochodzi z Estonii, to juniorskie szlify zbierał głównie w fińskim klubie Espoo Blues oraz młodzieżowych reprezentacjach swojej ojczyzny. W sezonie 2016/17 zaliczył także epizod w ekipie z Cedar Rapids, występującej w USHL. Następnie zdążył zadebiutować na zapleczu ekstraklasy Suomi (Kiekko-Vantaa) i zanotować kilka spotkań w słynnej Liidze (Vaasan Sport). Kolejnym etapem jego kariery były młodzieżowe szeregi Red Bull Salzburg.

Dwa lata temu Robert Arrak postanowił spróbować swoich sił w Enerdze Toruń i zrobił na tyle dobre wrażenie w „Stalowych Piernikach”, że przed minionymi rozgrywkami sięgnęła po niego mająca mistrzowskie ambicje Comarch Cracovia. W sumie w PHL rozegrał ponad osiemdziesiąt meczów, zdobywając 33 gole i notując 21 asyst.

Dodajmy, że Arrak jest pierwszym zawodnikiem z Estonii w barwach JKH GKS Jastrzębie. Witamy!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ