Twarde ''Stalowe Pierniki''...

 
2023-09-10

W drugim spotkaniu sezonu 2023/24 hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Energą Toruń 1:4 (0:2, 0:0, 1:2). O zwycięstwie gospodarzy zadecydował świetny początek w ich wykonaniu oraz gol na 3:1, zdobyty w osłabieniu. Nasz zespół zdołał odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Ricardsa Bernhardsa.

„Stalowe Pierniki” pojedynkiem z JKH GKS Jastrzębie zainaugurowały rozgrywki, bowiem w piątek z uwagi na awarię pleksy nie doszło do skutku ich spotkanie w Krakowie. Rywale przystąpili do starcia z wielką ochotą do gry, w efekcie czego Maciej Miarka od początku miał pełne ręce roboty. Skapitulował jednak dość szybko, bowiem w 4. minucie po dograniu zza bramki wynik otworzył dobrze nam znany Rusłan Baszyrow. Niebawem torunianie poszli za ciosem, gdy podanie na wolne pole otrzymał Patryk Napiórkowski, wykorzystując zarazem „średnią” postawę naszej defensywy w tej sytuacji.

Na początku drugiej tercji goście mogli uzyskać kontaktowe trafienie, ale kontra w wykonaniu Macieja Urbanowicza została zastopowana przez golkipera Energi. Na tafli robiło się też coraz bardziej „elektrycznie”, w rezultacie czego pod obiema bramkami doszło do szarpanin. W 32. minucie rywale mieli stuprocentową okazję do podwyższenia wyniku, jednak Maciej Miarka znakomicie utrzymał nas w grze o punkty.

Na kolejnego gola czekaliśmy do trzeciej tercji, a jego autorem był Ricards Bernhards, do którego guma trafiła po wygranym buliku. Łotysz znalazł się w odpowiednim miejscu i dobił strzał kolegi, celując w odsłoniętą część toruńskiej bramki. Kontaktowe trafienie zdopingowało jastrzębian do walki o wyrównanie. Gdy w 50. minucie na ławkę kar powędrował Jakub Gimiński wydawało się, że droga do realizacji tego celu stoi otworem. Niestety, nie utrzymaliśmy krążka w ofensywie, co skuteczną kontrą wykorzystał Patryk Kogut (również mający za sobą grę w JKH GKS). Nie minęły dwie minuty i Maciej Miarka po raz czwarty wyciągał gumę z siatki po jeszcze jednej zabójczej kontrze przeciwnika...

Tym samym JKH GKS Jastrzębie poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Okazja do rehabilitacji już w najbliższy piątek, gdy na Jastor zawita Zagłębie Sosnowiec. Zapraszamy na godz. 18:00.

10 września 2023, Toruń, 16:30
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
1:0 Baszyrow - Syty - Djumić 03:52
2:0 Napiórkowski - Fjodorovs - Kogut 05:44
2:1 Bernhards - Martiska - Arrak 44:26
3:1 Kogut - Behm - Ekholm Rosen 51:13, 4/5
4:1 Djumić - Behm 52:46

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Kolusz, Urbanowicz, Arrak, Rajamaeki - Viinikainen, Bagin, Zając, Starzyński, Iżacky - Wajda, Górny, Bernhards, Paś, Freidenfelds - Kamienieu, Martiska, R. Nalewajka, Kiełbicki, Kopta.

Strzały: 39 - 33 / Kary: 14 min - 14 min / Widzów: 1 712
Sędziowali: Michał Baca, Paweł Kosidło (główni) oraz Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ