''70 lat jastrzębskiego hokeja''

 
2023-09-28

Zapowiadaliśmy niespodziankę na sezon 2023/24 i... oto jest! Kilka dni temu podczas Diamentowej Gali Sportu swoją inaugurację miała także nasza jubileuszowa książka „70 lat jastrzębskiego hokeja”. Będziecie mogli ją przejrzeć i nabyć podczas piątkowego pojedynku z Re-Plast Unią Oświęcim. Opracowanie dostępne będzie także podczas kolejnych spotkań JKH GKS Jastrzębie, jak również w biurze klubu i on-line.

„70 lat jastrzębskiego hokeja” to kolejna z naszych klubowych publikacji, która - taką mamy nadzieję - spotka się z pozytywnym odbiorem czytelników. Pięć lat temu przygotowaliśmy dla was „65 lat hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju”, jednak kolejna książka nie jest bynajmniej „kalką” z tamtego opracowania, choć siłą rzeczy niektóre tematy musiały zostać przypomniane.

Tym razem w naszej książce znajdziecie przede wszystkim wywiady i statystyki, czyli coś do poczytania i przeanalizowania. Dzięki obszernym rozmowom z zarządem, trenerami i zawodnikami poznacie kulisy działania naszego klubu, a także będziecie mogli ponownie sięgnąć do historii, a to za sprawą interesujących dysput z Henrykiem Ciopałą, zawodnikiem z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, oraz legendą polskiego hokeja Sławomirem Wielochem, który na odkrytym Jastorze rozpoczynał swoją przygodę ze sportem. Mamy także dla was wywiad ze Zbigniewem Zadwornym, który barwnie opisał pierwszą połowę lat dziewięćdziesiątych i okoliczności założenia Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Ponadto dla waszej wygody przypomnieliśmy kilka rozmów z publikacji z 2018 roku. Wszak nie wszyscy weszli w posiadanie naszej poprzedniej książki.

Dzieje jastrzębskiego hokeja podzieliliśmy na cztery epoki - Erę Pionierów, Czas Siewców, Etap Przetrwania i Dojrzewania oraz Epokę Trzynastu Trofeów. Dodatkowo w dwóch ostatnich rozdziałach znajdziecie tabele ligowe od lat pięćdziesiątych do... dziś, a także m.in. pełne zestawienie zawodników, którzy zagrali w JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze.

Zachęcamy do lektury i zapraszamy do wyrażania swoich opinii i uwag o publikacji na klubowym profilu na Facebooku.

Uwaga! W najbliższy piątek podczas spotkania z Unią Oświęcim naszą publikację będzie można obrzejrzeć i nabyć przy stoisku z gadżetami tylko podczas pierwszej i drugiej przerwy, czyli między pierwszą a drugą oraz drugą a trzecią tercją. 

 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ