Osiemsetka w ''jaskini lwa''

 
2023-10-21

W niedzielne popołudnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie w hicie kolejki zagrają na wyjeździe z GKS Katowice. Lider i obrońca tytułu to jedyna niepokonana w ekstralidze drużyna, a z kolei nasz zespół ma za sobą serię pięciu zwycięstw z rzędu. Byłoby wspaniale pokusić się o podtrzymanie passy tym bardziej, że 22 października jastrzębianie rozegrają swój mecz numer osiemset w elicie!

Piękna przygoda jastrzębskiego hokeja z najwyższym szczeblem rozgrywkowym w Polsce rozpoczęła się dość niepozornie w 1991 roku za sprawą KKS Zofiówka Jastrzębie. Drużyna prowadzona m.in. przez nieżyjącego już niestety Krzysztofa Pawłowskiego była jedną z najsłabszych w rozgrywkach, ale zapisała się w historii wspomnianym debiutem. Na kontynuację czekaliśmy aż do 2008 roku i... od tego czasu JKH GKS Jastrzębie jako jeden z trzech klubów nie opuszcza elity aż po dzień dzisiejszy. Trudno zatem dziwić się, że te kilkanaście sezonów złożyło się na osiemset meczów.

Jak na jubileusz przystało, czeka nas pojedynek pełen emocji. Derby z GKS Katowice w Satelicie Spodka okraszą czternastą kolejkę Tauron Hokej Ligi. Zespół Jacka Płachty od września kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i ma obecnie na koncie 36 pkt., dystansując wicelidera z Oświęcimia o jedenaście „oczek”. Nie trzeba dodawać, że w tym momencie sezonu jest to wręcz... przepaść.

Tuż za plecami Re-Plast Unii czai się JKH GKS Jastrzębie, który wygrał ostatnie pięć spotkań i tym samym na cztery kolejki przed finiszem drugiej rundy zajmuje lokatę na podium. Na finiszu października czeka nas jednak zacięty bój o trzy miejsca w Pucharze Polski (mistrzów Polski można uznać za pewniaków), gdzie każdy punkt będzie na wagę złota. Pretendentów jest pięciu, a zatem dwóch ekstraligowców będzie musiało obejść się smakiem.

Nas optymistycznie nastraja skuteczność ekipy Roberta Kalabera, którą oglądaliśmy w piątek przeciw PZU Podhalu Nowy Targ. Jastrzębianie ewidentnie przełamali kryzys i w niedzielę o godz. 15:00 postarają się zapewne przerwać passę lidera, a zarazem podtrzymać swoją. O tym, że GKS Katowice jest do pokonania, przekonaliśmy się zaledwie kilka dni temu, gdy mistrz niespodziewanie uległ w Superpucharze Polski GKS-owi Tychy. My również byliśmy bliscy pokonania obrońców tytułu we wrześniu na Jastorze, jednak wówczas derbowi konkurenci okazali się minimalnie lepsi w karnych.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


GKS KATOWICE
14. KOLEJKA
22 października 2023
godzina 15:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
15
(13-2-0)
28
(24-3-1)
ZWYCIĘSTWA
34
(30-3-0-1)
16
(13-2-0-1)
95 171 BRAMKI 213 93

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ