''Zmazać tę plamę!''

 
2023-11-18

W niedzielne późne popołudnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie zagrają na wyjeździe z Energą Toruń. Pojedynek na Tor-Torze to dla podopiecznych Roberta Kalabera szansa na przełamanie po dwóch domowych porażkach z rzędu. Szczególnie boli strata punktów z ostatnim w tabeli z Sanokiem. „Miejcie w nas wiarę. Myślę, że to przegadamy i postaramy się zmazać tę plamę” - powiedział w piątek Arkadiusz Kostek. Trzymamy za słowo!

Wprawdzie po awansie do Pucharu Polski zrozumiałe wydaje się być pewne rozluźnienie, jednakże już po przegranym starciu z Comarch Cracovią usłyszeliśmy zapewnienia, iż „powtórki nie będzie”. Tymczasem po powrocie do gry po przerwie reprezentacyjnej Jastor został zdobyty przez Marmę Ciarko STS Sanok, który na wygraną czekał od dwóch miesięcy. Przy całym szacunku do odbudowującego formę rywala - nie przystoi aspirującej do medali ekipie trenera Kalabera „zero z przodu” w meczu z ostatnią drużyną.

Nasi hokeiści zapewne będą chcieli odkuć się za tę porażkę już w niedzielę w Toruniu, ale zadanie nie będzie należało do łatwych. Ekipa doskonale nam znanego Jakuba Gimińskiego ma na swoim koncie zaledwie o trzy punkty mniej, a cztery dni wcześniej pokonała u siebie mocną Re-Plast Unię Oświęcim, rewanżując się jej zresztą za październikową wyjazdową klęskę (0:8).

W tym sezonie jastrzębianie dwukrotnie krzyżowali kije ze „Stalowymi Piernikami”. Jak doskonale pamiętamy, na Jastorze zakończyło się na pewnym zwycięstwie (5:2), ale z kolei w Toruniu lepsi byli przeciwnicy (1:4). Honorowe trafienie zapisał wówczas na swoje konto Ricards Bernhards. Dlatego liczymy, że 19 listopada zobaczymy naszą drużynę... naprawdę wkurzoną!

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


KH ENERGA TORUŃ
20. KOLEJKA
19 listopada 2023
godzina 17:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
11
(8-1-2)
15
(10-2-3)
ZWYCIĘSTWA
41
(38-2-1)
16
(14-1-1)
66 128 BRAMKI 211 81

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ