W nowotarskiej ''jaskini lwa''

 
2023-11-25

Piątkowe zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec pozwoliło naszej drużynie na przełamanie trwającego od początku listopada impasu. Z nadzieją na "pójście za ciosem" JKH GKS Jastrzębie rusza w niedzielę do Nowego Targu, gdzie o godz. 18:00 zmierzy się z miejscowym Podhalem. Wrześniowa wyprawa pod Tatry zakończyła się trudną do przełknięcia porażką, a zatem teraz liczyć będziemy na zdobycz punktową. Powodzenia!

Podopieczni Samiego Hirvonena nie będą jednak przeciwnikiem "łatwiejszym" niż jeszcze dwa miesiące temu. "Szarotki" wyraźnie przebudziły się, czego rezultatem cztery zwycięstwa w sześciu ostatnich meczach, kolejno nad STS Sanok, Energą Toruń, Zagłębiem Sosnowiec i, w minioną niedzielę, z Unią Oświęcim. Szczególną uwagę zwraca pewna wygrana nad wiceliderem (6:2). 

Jeśli dodamy do tego punkt zdobyty w piątek w Krakowie (dodajmy, że na kilkaset sekund przed syreną nowotarżanie prowadzili 4:3), uzyskamy obraz odbudowanej ekipy, której przewodzą reprezentanci Polski. Dość powiedzieć, że biorąc pod uwagę ostatnie pięć kolejek, Podhale znajduje się w ścisłej czołówce. Krótko mówiąc, praca fińskiego szkoleniowca przynosi owoce, na które liczyły władze klubu, dokonując roszady na stanowisku szkoleniowca.

Czy jastrzębianie zdołają wywieźć z Nowego Targu komplet punktów? Na pewno będzie o to trudno. Od połowy września trzy "oczka" zdobył na obiekcie "Szarotek" jedynie GKS Tychy. W siedmiu pozostałych meczach dawny wielokrotny mistrz Polski albo wygrywał za trzy punkty (pięciokrotnie), albo przegrywał dopiero po dogrywce (dwukrotnie). Oznacza to, że czeka nas bój w przysłowiowej hokejowej "jaskini lwa". Podopieczni Roberta Kalabera udowodnili jednak, że w pojedynkach o wysoką stawkę gra im się... lepiej, aniżeli wówczas, gdy są zdecydowanymi faworytami. Dlatego chyba możemy być dobrej myśli.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w piątek rozpoczęliśmy ostry finisz ekstraligowego 2023 roku. W niedzielę gramy w Nowym Targu, a we wtorek - podejmujemy GKS Katowice. Następnie od pierwszego do siódmego grudnia czekają nas kolejne cztery mecze. Czeka nas zatem trudny moment, ale... nikt nie mówił, że będzie łatwo!

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


PZU PODHALE NOWY TARG
22. KOLEJKA
26 listopada 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
29
(21-1-7)
46
(37-2-7)
ZWYCIĘSTWA
56
(43-8-5)
22
(15-5-2)
157 279 BRAMKI 331 153

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ