Po raz ostatni w 2023 roku...

 
2023-12-02

Trzecia runda Tauron Hokej Ligi pędzi jak szalona. W ciągu zaledwie czternastu dni hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozgrywają aż siedem spotkań, co przypomina tempo iście... play-offowe. W niedzielę o godz. 17:00 nasz zespół podejmie Re-Plast Unię Oświęcim i postara się przedłużyć serię domowych zwycięstw do trzech. Zapraszamy na Jastor! Będzie to ostatni ekstraligowy mecz na naszej tafli w 2023 roku!

Po rozstrzygnięciu kwestii awansu do Pucharu Polski może się wydawać, iż walka o rozstawienie w fazie play-off jeszcze przed nami. Tymczasem warto pamiętać, że po trzeciej rundzie poznamy zestaw par w piątej rundzie, a zatem będziemy wiedzieć, z kim i gdzie przyjdzie nam rywalizować na finiszu fazy zasadniczej. Dlatego każdy punkt może mieć wielką wagę.

Spośród wspomnianych siedmiu spotkań za nami pojedynki z Zagłębiem (5:1), Podhalem (3:10), Katowicami (4:3) i Tychami (1:2). W niedzielę czeka nas mecz z Unią, natomiast we wtorek znów zmierzymy się z Katowicami, ale tym razem na wyjeździe. Tu warto pamiętać, że będzie to pojedynek... czwartej rundy, rozegrany awansem z uwagi na awans podopiecznych Jacka Płachty do finałów Pucharu Kontynentalnego. Tę szaloną serię zakończy czwartkowy wyjazd na Cracovię. Następnie selekcjoner Robert Kalaber zabierze reprezentację Polski na turniej do Austrii, zaś do rozgrywek ligowych wrócimy tuż przed świętami. Po nich czeka nas Puchar Polski. Ufff... Sporo tego. Nie będziemy się nudzić.

Wróćmy jednak do niedzielnego starcia z zawsze niebezpieczną Unią Oświęcim, która ma jedną z najlepszych linii ofensywnych w THL. W 21 meczach podopieczni Nika Zupancicia strzelili 87 goli, a szczególnie ostatnio „zawzięli się” na Comarch Cracovię, gromiąc „Pasy” kolejno 7:1 i 9:2! Nasze mecze z Unią były dotychczas bardzo wyrównane, przy czym we wrześniu oświęcimianie zdobyli Jastor (2:3), a w październiku jastrzębianie triumfowali przy Chemików. Dodajmy, że w niedzielę zagrają ze sobą dwaj jedyni ligowi pogromcy mistrzów Polski.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ