Niezdobyta Satelita

 
2023-12-05

Nie udało się naszemu zespołowi jako pierwszemu w tym sezonie zdobyć katowickiej Satelity. We wtorkowy wieczór w rozegranym awansem spotkaniu IV rundy JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z mistrzem Polski 1:4 (1:1, 0:1, 0:2), który tym samym skompletował kolejne domowe zwycięstwo. Otwierające wynik, a zarazem honorowe trafienie zapisał na swoje konto - oczywiście - Filip Starzyński, któremu znakomicie dograł Rastislav Spirko.

Derbowy pojedynek, podobnie jak trzy poprzednie jastrzębsko-katowickie starcia, był wyrównany. Tym razem jednak szala wygranej wyraźnie przechyliła się na stronę rywali, którzy tym samym zrewanżowali się podopiecznym Roberta Kalabera za poniesioną przed tygodniem porażkę na Jastorze. Na początku jednak to nasz zespół wydawał się być górą, gdy w 10. minucie ucieszyliśmy się z otwarcia wyniku opisanego na wstępie. Niestety, radość trwała tylko dwieście sekund, po których stan meczu wyrównał Joona Monto, wykorzystując nasz błąd przy wyprowadzaniu krążka.

Niestety, w drugą tercję jastrzębianie weszli dość niefortunnie, bowiem już w 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie po świetnym wyłożeniu Grzegorza Pasiuta, wykorzystanym przez wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Michalskiego. Do końca drugiej partii nie oglądaliśmy już goli, ale za to dwukrotnie z gospodarzami starł się pod bandami Filip Starzyński. Dodajmy, że kontakt z rywalem utrzymaliśmy dzięki świetnej postawie Macieja Miarki.

W trzeciej tercji podopieczni Jacka Płachty udowodnili swoją domową wyższość, dokumentując ją dwoma trafieniami zapisanymi na konta Benjamina Sokaya i Grzegorza Pasiuta. Przy wyniku 4:1 jastrzębianie nie mieli już nic do stracenia i rzucili się do odrabiania strat, jednak lider ekstraligi nie pozwolił już sobie na kolejne straty.

W czwartek czeka nas jeszcze jeden wyjazd przed „przerwą na reprezentację, tym razem do Krakowa. Przypomnijmy, że tabela trzeciej rundy zdeterminuje układ spotkań w piątej rundzie.

5 grudnia 2023, Katowice, 18:30
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
0:1 Starzyński - Spirko 09:58
1:1 Monto - Hitosato 13:24
2:1 Michalski - Pasiut - Delmas 22:55
3:1 Sokay - Olsson - Wanacki 42:50
4:1 Pasiut - Kruczek - Michalski 48:35

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Górny, Bagin, Izacky, Starzyński, Spirko - Viinikainen, Martiska, Bernhards, Jarosz, Arrak - Kameneu, R. Nalewajka, Kiełbicki, Ł. Nalewajka, Zając.

Strzały: 32 - 24 / Kary: 8 min - 10 min / Widzów: 700
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) oraz Sebastian Iwaniak, Michał Żak (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ