Żaki szóstą siłą w Polsce

 
2023-12-12

Wiele lat temu Zgierz był miastem... dwóch klubów, z którymi rywalizowali nasi hokeiści. Dziś wprawdzie próżno szukać Włókniarza i Boruty na szczeblu centralnym, ale za to w miniony weekend lodowisko w tym mieście gościło nieoficjalne finały żaków (obecnie już starszych) z udziałem najlepszych ekip minionego sezonu. JKH GKS Jastrzębie po niełatwej walce zajął w tym gronie szóste miejsce.

W Ogólnopolskim Turnieju U12 wzięły udział po dwie najlepsze drużyny z trzech hokejowych regionów naszego kraju, czyli północy-centrum, południowego wschodu oraz Śląska z zeszłosezonowych kategorii żaka młodszego. W tej kategorii nie odbywają się mistrzostwa Polski, a zatem spotkanie pod kuratelą Mariusza Czerkawskiego stanowi nieoficjalny turniej o medale.

Niestety, nadzieje na medale zostały przekreślone już w fazie grupowej. Na inaugurację jastrzębianie przegrali z ŁKH Łódź (0:3), a następnie z Niedźwiadkami Sanok (2:6). W efekcie do strefy medalowej awansowali rywale, a nasz zespół ostatecznie finiszował jako szósty. Imprezę wygrała Legia Warszawa, pokonując w finale ŁKH Łódź.

Warto dodać, że naszym najlepszym zawodnikiem wybrano Aleksandra Rzekanowskiego.

Kadra JKH GKS: Kucaj, Kozieł - Rzekanowski, Kubica, Szczepaniak, Kocyło, Nowak, Tyrna, Szymczyk, Boczkowski, Polak, Chrobociński, Kozłowski, Dąbrowski, Stelmak, Szydłowski, Radwańska, Kędzierawski.

Zadanie "Razem do sukcesu z Akademią JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Fundację JSW.

Fot. Facebook / Sport7pl

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ