Operacja Krynica

 
2023-12-27

Przed hokeistami JKH GKS niepowtarzalna szansa na uświetnienie jubileuszu 70 lecia jastrzębskiego hokeja. Po dwóch latach przerwy zagramy w turnieju finałowym Pucharu Polski. Jastrzębianie powalczą o piąte trofeum. Puchar na Jastor nasi hokeiści przywozili już w grudniu 2012, 2018 i 2019 oraz lutym 2021 roku. Zdobycie trofeum może być swoistym odkupieniem win bardzo przeciętnego sezonu zasadniczego.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny pod dwóch rundach sezonu zasadniczego TAURON Hokej Ligi. Jastrzębianie awansowali z czwartego miejsca. Hokeiści naszego klub do tej pory wystąpili w dwunastu edycjach rozgrywek o Puchar Polski i dziewięciu półfinałach. Tegoroczne zmagania będą więc wyjątkowe bo trzynaste w historii. Dziesiąty raz zagramy w półfinale.

Nie będziemy faworytami, co generalnie powinno być naszym atutem. Podobnie jak w 2018 roku, kiedy nasi hokeiści sprawili niespodziankę w Tychach. Po rzutach karnych pokonali GKS Katowice. Mecz miał dramatyczny przebieg. W połowie meczu rywal prowadził 3:0. W trzeciej tercji jastrzębianie doprowadzili do remisu. O awansie do finału zdecydowały rzuty karne, które JKH GKS wygrał 2:0.

W bieżącym sezonie nasza drużyna prezentuje się poniżej oczekiwań. Mimo nie najlepszych wyników, hokeistów JKH GKS na pewno stać na awans do finału. W drużynie jest potencjał, który do tej pory nie został uwolniony. Zawodnicy dysponują wystarczającym doświadczeniem i umiejętnościami. Przy odpowiednim zaangażowaniu, dyscyplinie taktycznej i poświęceniu wszystko jest możliwe.

W trwającym sezonie ligowym z katowiczanami graliśmy czterokrotnie. Wygrać udało się raz. Mecze generalnie są zacięte i rozstrzygają się różnicą jednej bramki. Zapowiada się więc zacięty bój o awans do finału.

W tym roku rozgrywki Pucharu Polski rozgrywane są w Krynicy-Zdroju, gdzie hokej obchodzi jubileusz 95 lecia istnienia. Początek półfinału o godz. 18:30. Transmisję przeprowadzi TVP Sport. Obrońcą trofeum jest GKS Tychy, który w piątek zmierzy się z Unią Oświęcim.

Zapraszamy przed ekrany i do mocnego trzymania kciuków. Z jednej strony nic dwa razy się nie zdarza ale historia lubi się powtarzać. Panowie prosimy o powtórkę sprzed pięciu lat https://sport.tvp.pl/40602495/puchar-polski-12-finalu-tauron-gks-katowice-jkh-gks-jastrzebie-skrot

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ