Welcome, Nick!

 
2024-01-16

Miło nam poinformować, że amerykańska kolonia w JKH GKS Jastrzębie liczy już dwóch zawodników. Do naszego zespołu dołącza Nick Ford, 28-letni napastnik rodem z Chicago. W minionym sezonie Ford świętował mistrzostwo zawodowej ligi SPHL. Witamy w Jastrzębiu!

Nick Ford urodził się 2 listopada 1995 r. w Chicago. Mierzy 185 cm wzrostu i jest praworęczny. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Kanadzie, reprezentując m.in. barwy juniorskiej ekipy Ottawa Senators. Od 2014 r. występował głównie na trzecim i czwartym szczeblu rozgrywek Stanów Zjednoczonych, przede wszystkim w klubach z północnego wschodu USA, ale również zahaczając o Florydę i Teksas.

Poprzednie trzy sezony Nick Ford spędził w Roanoke Rail Yard Dawgs, z którymi zdobył w minionym roku „Puchar Prezydenta” za zwycięstwo w play-off SPHL. Dodajmy, że był to pierwszy tytuł w historii klubu z Wirginii. W Roanoke nasz nowy napastnik rozegrał ok. 130 spotkań, notując niemal 140 pkt., przy czym większość z nich stanowiły asysty.

Nick Ford dołącza tym samym do Jake'a Hamiltona, z którym łączy go nie tylko obywatelstwo, ale także fakt, iż JKH GKS Jastrzębie jest jego pierwszym europejskim klubem. Ford podpisał kontrakt do końca sezonu i ma już za sobą pierwsze treningi z drużyną trenera Roberta Kalabera.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ