Liczymy na widowisko!

 
2024-01-18

Po kilku dniach oddechu od ekstraligowych zmagań wracamy do gry o punkty. W piątkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie zagra na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim i... byłoby wspaniale powtórzyć widowisko sprzed tygodnia, którego byliśmy świadkami na Jastorze. Możemy zakładać, że gospodarze pałają żądzą rewanżu za tamten pojedynek, a zatem emocji nie zabraknie. Dodajmy, że w poprzednim październikowym meczu przy Chemików podopieczni Roberta Kalabera wygrali 2:1 po golach Marcina Kolusza i Olli-Petteri Viinikainena.

Ekipa z Oświęcimia w 2024 roku spisuje się bardzo dobrze. Podopieczni Nika Zupancicia wygrali m.in. z GKS Katowice i GKS Tychy, a jedyną porażkę ponieśli na naszej tafli. Rywale mieli do siebie sporo pretensji o stracone osiem goli i nie można im się dziwić, bowiem Linusowi Lundinowi w paru przypadkach rzeczywiście zabrakło nieco szczęścia. Inna sprawa, że o „brzydkie gole” apelował do swoich hokeistów Robert Kalaber i... najwyraźniej udało mu się ich przekonać do swoich racji.

Do końca fazy zasadniczej pozostało nam jeszcze dziesięć spotkań. Wciąż jesteśmy w grze o podium, o które bez wątpienia warto walczyć do końca, aby „pomóc” sobie przed fazą play-off. Z jednej strony JKH GKS Jastrzębie ma przed sobą GKS Tychy (z którym ostatnio pechowo przegrał po karnych), a z drugiej - czuje na plecach oddech zawsze groźnej Comarch Cracovii, która zawita na Jastor w najbliższą niedzielę. Krótko mówiąc, każdy punkt może być na wagę... medalu.

Warto dodać, że na tafli w Oświęcimiu zobaczymy Jana Sołtysa, naszego wychowanka w barwach Unii, który od października leczył ciężką kontuzję.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM
34. KOLEJKA
19 stycznia 2024
godzina 18:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
25
(22-2-1)
46
(36-6-4)
ZWYCIĘSTWA
46
(39-5-2)
22
(19-2-1)
133 267 BRAMKI 279 116

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ