Przez Sosnowiec do Cortiny

 
2024-01-23

Selekcjoner Robert Kalaber powołał kadrę na Turniej Prekwalifikacyjny ZIO 2026, który odbędzie się w lutym w Sosnowcu. W reprezentacji Polski znalazło się sześciu hokeistów JKH GKS Jastrzębie, a także wychowanek naszego klubu Kamil Wałęga (Ocelari Trzyniec).

W biało-czerwone kamasze wezwani zostali: obrońcy Kamil Górny, Arkadiusz Kostek i Patryk Wajda, a także napastnicy Dominik Paś, Marcin Kolusz i Filip Starzyński. Ponadto wśród czternastu rezerwowych znaleźli się trzej kolejni zawodnicy z Jastora: bramkarz Maciej Miarka, obrońca Jauhenij Kameneu oraz napastnik Maciej Urbanowicz. Dodajmy, że tradycyjnie już rolę team lidera Polaków pełnił będzie Leszek Laszkiewicz.

W ramach turnieju na nowym Stadionie Zimowym w Sosnowcu Polacy zagrają kolejno z Estonią (8 lutego), Ukrainą (9 lutego) oraz Koreą Południową (11 lutego). Do ostatniej fazy eliminacji olimpijskich awansują zwycięzcy zawodów. Przypomnijmy, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się za dwa lata w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ