Podtrzymać passę na Zimowym

 
2024-01-28

Po okazałym piątkowym triumfie nad Energą Toruń hokeiści JKH GKS Jastrzębie będą chcieli pójść za ciosem i również w niedzielny wieczór w Sosnowcu wywalczyć pewne trzy punkty. Wciąż jesteśmy w grze o podium po fazie zasadniczej, choć pierwsze trzy drużyny bez wątpienia nie ułatwią nam pogoni za lepszą pozycją wyjściową do fazy play-off. Wygrana na nowoczesnym obiekcie za Brynicą byłaby co najmniej wskazana!

Wiele wskazuje na to, że dla naszego zespołu niedzielna wizyta na sosnowieckim lodowisku będzie ostatnią... co najmniej do ewentualnych półfinałów. Podopieczni Piotra Sarnika tracą do siódmej lokaty sześć punktów, a to na ten moment skazuje ich na ćwierćfinałowy pojedynek z triumfatorem fazy zasadniczej. Jastrzębianom z kolei „nie grozi” pierwsze miejsce, choć przy splocie korzystnych okoliczności możemy pokusić się o skuteczną rywalizację o drugą pozycję. Jak zawieją hokejowe wiatry? Przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni.

O tym, że Zagłębie Sosnowiec nie jest łatwym przeciwnikiem na własnej tafli, przekonaliśmy się zaledwie trzy tygodnie temu, gdy do wygranej potrzebowaliśmy gola w dogrywce. Wcześniej ekipa Roberta Kalabera odwróciła wynik ze stanu 0:2, zdobywając dwie bramki w trzeciej tercji (Dominik Paś, Filip Starzyński) oraz trzecią w doliczonym czasie gry (Emil Bagin). Ponadto w tym roku sosnowiczanie pokonali na Zimowym Energę Toruń i pokusili się o napędzenie strachu GKS-owi Katowice. Dodajmy, że 23 stycznia nasz niedzielny rywal w dość dyskusyjnych okolicznościach przegrał w Tychach.

Krótko mówiąc - na pokonanie Zagłębia trzeba sobie zasłużyć. Miejmy nadzieję, że nasz zespół ponownie pójdzie za ciosem i podtrzyma znakomitą tegoroczną passę. Spoglądać będziemy także na derbowy pojedynek w Spodku, gdzie GKS Katowice podejmie GKS Tychy, którego wynik może okazać się dla nas kluczowy.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
38. KOLEJKA
28 stycznia 2024
godzina 18:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

2023/24
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM 2023/24
0
12
(11-0-1)
ZWYCIĘSTWA
52
(47-2-3)
4
(3-1-0)
7 147 BRAMKI 317 16

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ