Nasi młodzi dla Polski i... Litwy

 
2024-02-07

Nie tylko kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich żyjemy w „przerwie na reprezentację”. Obok pięciu seniorów w kadrach narodowych biało-czerwonych mamy też bowiem kilkunastu przedstawicieli U20, U18 i U16. Co więcej, adepci Akademii JKH GKS znaleźli się także w reprezentacji... Litwy! Dodajmy, że w sumie dziewięciu spośród powołanych to uczniowie klas hokejowych w ZSMS Jastrzębie-Zdrój.

Reprezentacja Polski do lat dwudziestu ma w planach mecze w Nowym Targu z Węgrami. Tu na zgrupowanie pojechał Jakub Szcześniak. Również z Węgrami, ale na wyjeździe w Gyor, zagra kolejnych ośmiu zawodników Akademii JKH GKS z kategorii wiekowej U18. Są to: Jakub Onak, Mikołaj Osiadły, Bartłomiej Stolarski, Karol Tymcio, Filip Wojciechowski, Sebastian Wojciechowski, Wiktor Zając i Oskar Laszkiewicz.

Z kolei na Turniej Czterech Narodów U16 we Włoszech z udziałem również Litwinów i Węgrów ruszyli Filip Chrobociński, Natan Gołofit, Mateusz Midzierski i Samuel Plinta.

W uzupełnieniu dodajmy, że nasi zawodnicy U18 Patrik Lenkovskij i Karol Stankevicius przebywają na zgrupowaniu kadry Litwy, o czym informowaliśmy we wstępie. Oznacza to, że aktualnie zawodnicy JKH GKS Jastrzębie spełniają „obowiązki narodowe” dla trzech reprezentacji, bowiem obok Polaków i Litwinów w grze o Igrzyska Olimpijskie jest także napastnik naszej ekipy seniorów Estończyk Robert Arrak.

Fot. polskihokej.eu

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ