Oni zawalczą w Ostrawie

 
2024-05-08

Przygotowania reprezentacji Polski do historycznych Mistrzostw Świata Elity dobiegają końca. Selekcjoner Robert Kalaber po długim namyśle wybrał 25 zawodników, którzy postarają się w Ostrawie o niespodziankę w postaci utrzymania wśród najlepszych. W tym gronie jest sześciu zawodników reprezentujących nasz klub. Ponadto dwóch kolejnych to wychowankowie JKH GKS Jastrzębie.

Robert Kalaber powołał do kadry obrońców Kamila Górnego, Arkadiusza Kostka, Marcina Kolusza i Patryka Wajdę, a także napastników Macieja Urbanowicza i Dominika Pasia. Ponadto w gronie reprezentantów są wspomniani wychowankowie naszego klubu, czyli Kami Wałęga (obecnie Ocelarzi Trzyniec) i Mateusz Bryk (GKS Tychy). Dodajmy, że obok Bryka i Wałęgi wychowankami JKH GKS są również Górny i Paś, a zatem „jastrzębska kadra” w Ostrawie będzie dość szeroka.

Warto także wspomnieć, iż dłuższe lub krótsze przygody z naszym klubem mieli w minionych latach bramkarze Tomasz Fuczik i David Zabolotny, a także... Grzegorz Pasiut, który grał na Jastorze dziesięć lat temu, co zapewne doskonale pamiętają starsi kibice.

Reprezentację naszego klubu w biało-czerwonej ekipie uzupełnia team leader, rodowity jastrzębianin Leszek Laszkiewicz.

W Ostrawie Polacy zagrają w grupie B kolejno z Łotwą (11.05), Szwecją (12.05), Francją (14.05), Słowacją (15.05), USA (17.05), Niemcami (18.05) i Kazachstanem (20.05). Nie trzeba dodawać, że każdy punkt w tym turnieju będzie dla naszej kadry bardzo cenną zdobyczą.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ