Jakub, witaj w Jastrzębiu!

 
2024-05-10

Miło nam poinformować, że do JKH GKS Jastrzębie dołącza Jakub Ślusarczyk. Niespełna 21-letni napastnik podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia. Ślusarczyk jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, ale ostatnie pół dekady spędził w czeskich ekipach młodzieżowych. W październiku 2023 roku zadebiutował w Tipsport Extralidze w meczu HC Vitkovie z Energie Karlowe Wary. Witamy w Jastrzębiu!

Jakub Ślusarczyk uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych hokeistów młodego pokolenia. Hokeistami byli zresztą jego dziadek Krzysztof i ojciec Artur, którego doskonale pamiętamy z ekstraligi. Urodzony w Tychach 7 czerwca 2003 roku Ślusarczyk przygodę z hokejem rozpoczynał w Zagłębiu Sosnowiec, a międzynarodowe szlify zyskał grając w ekipie Metropolii Silesia, w której nie brakowało także młodzieży z Jastrzębia-Zdroju.

W ten sposób Ślusarczyk złapał kontakt z czeskim hokejem i w 2019 roku postanowił przejść do HC Poruba. Następnie trafił do wspomnianych Vitkovic, nabierając doświadczenia w ekipach juniorskich tego renomowanego klubu. W sezonie 2022/23 zadebiutował na zapleczu czeskiej elity w trakcie wypożyczenia do Smoków z Szumperka, zaś w minionych rozgrywkach notował na tyle udane występy w Vitkovicach U20 (ostatecznie 47 pkt. w 55 meczach!), że doczekał się „awansu” do pierwszego zespołu i opisanego już debiutu w jednej z najlepszych lig świata.

Dodajmy, że Ślusarczyk ma za sobą dwukrotny udział z reprezentacją Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów Dywizji IB.

Fot. Juniorsky hokej

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ