Vítej zpět, Martinie!

 
2024-06-04

Z radością informujemy, że do JKH GKS Jastrzębie po dwóch latach przerwy powraca Martin Kasperlik! Niezwykle szybki napastnik rodem z pobliskiej Karwiny jest doskonale znany kibicom naszego klubu, bowiem występował na Jastorze w latach 2018-2022, mając udział we wszystkich sukcesach z ten okres z potrójną koroną na czele. „Kaspi” zbliża się do bariery dwustu spotkań w barwach JKH GKS i mamy nadzieję, że już jesienią przekroczy tę granicę. Dodajmy, że za kilka dni zawodnik obchodzić będzie 31. urodziny.

Martin Kasperlik urodził się 10 czerwca 1993 roku w Karwinie, gdzie stawiał pierwsze hokejowe kroki. Reprezentował także barwy innych klubów z Zaolzia, jednak nigdy nie udało mu się zadebiutować w choćby na zapleczu czeskiej ekstraklasy. W 2016 roku po obiecującego napastnika sięgnęła Unia Oświęcim i to okazało się strzałem w dziesiątkę zarówno dla biało-niebieskich, jak i dla samego „Kaspiego”, który od tego momentu bez przerwy strzela gole w ekstralidze.

W 2018 roku Kasperlik przeszedł do JKH GKS Jastrzębie, okraszając pierwszy sezon pamiętnym Pucharem Polski. Do 2022 roku rozegrał w naszych barwach niemal dwieście spotkań, zdobywając prawie osiemdziesiąt bramek. W sezonie 2019/20, przerwanym przez pandemię koronawirusa, był zresztą najlepszym strzelcem (i punktującym) zawodnikiem drużyny trenera Roberta Kalabera.

Ostatnie dwa sezony Kasperlik spędził w Comarch Cracovii, nie zdobywając jednakże medalu. Liczymy, że ten deficyt zostanie uzupełniony za kilkanaście miesięcy.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ