Ahoj, Kral... Zdenek Kral!

 
2024-06-05

Miło nam poinformować, że w JKH GKS Jastrzębie w sezonie 2024/25 zagra czeski napastnik Zdenek Kral! Ten pochodzący z Kolina 28-latek ma na swoim koncie dwa pełne sezony w słowackiej ekstraklasie, pięć - na zapleczu czeskiej elity, a także... trzy mecze i asystę w Champions Hockey League w barwach słynnych Białych Tygrysów z Liberca. Witamy w Jastrzębiu i życzymy Zdenkowi, aby choć w części zdołał przypomnieć naszym kibicom, jak bardzo ważne dla historii jastrzębskiego hokeja jest nazwisko Kral!

Zdenek Kral urodził się 30 stycznia 1996 roku w Kolinie, położonym kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Pragi. Jest wychowankiem miejscowego klubu hokejowego, ale jako nastolatek przeszedł do wspomnianej już ekipy z Liberca, w której młodzieżowych szeregach strzelał gole w juniorskich ligach Republiki Czeskiej. Dobra postawa zaowocowała zresztą powołaniem i debiutem w młodzieżowej kadrze Czech do lat szesnastu.

W sezonie 2014/15 Kral zadebiutował w rozgrywkach seniorskich podczas wypożyczenia do drugoligowca HC Benatky nad Izerą. Następnie przeszedł do słowackiego drugoligowca z Michalovec, zaliczając pół setki spotkań na tym poziomie. W sezonie 2017/18 na krótko powrócił do Liberca. Nie było mu wprawdzie dane zagrać w czeskiej ekstralidze, ale właśnie wtedy Zdenek Kral zaliczył trzy mecze w CHL, okraszając je asystą przeciw szwajcarskiemu HC Davos.

Te rozgrywki Kral spędził głównie w drugiej lidze czeskiej (Benatky, Jestrabi Prościejów), a kolejne dwa lata występował w słowackim HC Detva. Od 2020 roku ponownie grał dla SC Marimex Kolin, który rywalizuje na zapleczu czeskiej ekstraklasy. W rodzimym klubie był asystentem kapitana. W sumie Zdenek Kral ma na swoim koncie ćwierć tysiąca meczów w drugiej czeskiej lidze oraz sto w słowackiej elicie. Statystyka punktowa zawodnika jest okazała i na tych poziomach zamyka się w liczbie ponad dwustu, przy czym zdecydowana większość tej zdobyczy to asysty.

Fot. Facebook / SC Marimex Kolin

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ