Ahoj, Samuelu!

 
2024-06-16

Miło nam poinformować, że kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2024/25 będzie reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie jest słowacki napastnik Samuel Petráš. Wychowanek Slovana Bratysława był swego czasu etatowym młodzieżowym reprezentantem swojej ojczyzny, zdobywając m.in. brąz Mistrzostw Świata U20 w Toronto. Petráš ma na swoim koncie prawie czterysta spotkań w ekstraklasie Słowacji, a także kilkadziesiąt występów w rosyjskiej KHL.

Samuel Petras urodził się 11 maja 1995 roku w Bratysławie. Jest wychowankiem miejscowego słynnego Slovana, w którego szeregach występował z krótszymi lub dłuższymi przerwami praktycznie aż do minionego sezonu. W Slovanie przeszedł kolejne szczeble szkolenia, zdobywając także uznanie selekcjonerów młodzieżowych kadr Słowacji U17, U18 i U20. W ekstralidze za Tatrami zadebiutował w sezonie 2014/15 podczas gry dla słowackiej młodzieżówki oraz wypożyczenia do SHK 37 Piestany. Wtedy także wywalczył wspomniany brąz Mistrzostw Świata Juniorów.

W kolejnych rozgrywkach zaliczył także debiut w KHL w seniorskich barwach Slovana, choć w ekstralidze Słowacji występował potem wyłącznie w HKM Zvolen. Dlatego też na ekstraligową grę dla ekipy z Bratysławy czekał do sezonu 2020/21. Zanim jednak do tego doszło, Petras zaliczył ciekawy epizod w... dalekim Krasnojarsku, punktując w sezonie 2017/18 w KHL w szeregach miejscowego Sokoła. Ostatnie lata napastnik spędził kolejno w Liptowskim Mikulaszu i Popradzie, na sezon 2023/24 wracając do Slovana, gdzie grał zarówno w elicie, jak i w pierwszoligowych rezerwach, Modrych Kridlach.

Warto dodać, że w sezonie 2016/17 Samuel Petras zanotował debiut w słowackiej reprezentacji, jednak nie dane mu było na dłużej zakotwiczyć w tej jednej z najmocniejszych kadr świata.

Co ciekawe, w Slovanie Samuel występował ze swoim młodszym bratem Richardem, a z kolei jego ojciec (o imieniu... Samuel) to wieloletni członek sztabu reprezentacji Słowacji jako menadżer ds. sprzętu.

Fot. Facebook / Modre Kridla Slovan

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ