Sveikas sugrįžęs, Mark!

 
2024-06-27

Z nieukrywaną radością informujemy, że do JKH GKS Jastrzębie po roku przerwy i... zdobyciu mistrzostwa Polski powraca litewski snajper Mark Kaleinikovas! 25-latka rodem z Kowna nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, dość przypomnieć, iż w sezonie 2022/23 był najlepszym strzelcem naszego zespołu (21 goli) oraz liderem punktacji kanadyjskiej. Poprzednie rozgrywki THL zamknął dorobkiem 38 pkt., dokładając cztery gole w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w Wilnie. Witamy z powrotem, Mark!

Mark Kaleinikovas urodził się ostatniego dnia 1998 roku w Kownie i przygodę z hokejem rozpoczynał w ekipie Kaunas Baltu Ainai. Do „poważnego sportu” trafił jako nastolatek, reprezentując barwy renomowanego Saławata Jułajewa Ufa. Wtedy także zadebiutował w młodzieżowej kadrze Litwy.

Kolejne lata Kaleinikovas spędził w łotewskiej Lipawie, z którą z przerwami związany był aż do 2022 roku. Dodajmy, że te przerwy są nadzwyczaj... niezwyczajne, bowiem Litwin grał w chińskim Red Star Kunlun (młodzieżówka KHL), austriackim Kitzbuehel oraz w klubie z Mariupola, na który kilka miesięcy później spadły rosyjskie bomby.

W 2022 roku Mark trafił do JKH GKS Jastrzębie i tę przygodę wspomina na tyle dobrze, że po roku spędzonym w Re-Plast Unii Oświęcim (oraz wspomnianym mistrzostwie) wraca na Jastor. Dodajmy, że Kaleinikovas od lat jest „etatowym” reprezentantem Litwy i jednym z jej najlepszych napastników.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ