Jak żegnać to tylko zwycięstwem

 
2015-10-02

Przed jutrzejszym meczem z Polonią Bytom odbędzie się oficjalne pożegnanie Adriana "Leona" Labrygi, który po 18 sezonach na polskich taflach żegna się z zawodowym hokejem. W takiej sytuacji podopiecznym Roberta Kalábera wypada tylko wygrać.

To nie będzie jednak wcale takie łatwe do wykonania. O problemach z kontuzjami, które dopadły zespół wicemistrza Polski nie trzeba chyba nikomu przypominać. Z kontuzjowanej piątki zawodników (Tomljenović, Lukáčik, Gimiński, Bordowski, Rostkowski) najszybciej powrócić powinien ten ostatni. Grzegorz Rostkowski, który zmagał się z kontuzją kolana może powrócić do walki o ligowe punkty za dwa lub trzy tygodnie. Dłuższa przerwa czeka za to Bordowskiego, który może wrócić na lód najwcześniej za trzy bądź cztery tygodnie. Z kolei Jakub Gimiński, który ma stłuczony bark może "odpocząć" nawet siedem tygodni. Vladímirowi Lukáčikowi groziła nawet operacja, ale jest szans, że bark słowackiego defensora zostanie zoperowany już po sezonie i Lukáčik będzie mógł wrócić na lód szybciej niż przewidywano. Jak będzie? Czas pokaże.

Sytuację kadrową przynajmniej w niewielkim stopniu ma poprawić ściągnięcie napastnika ze Słowacji, Patrika Statniena. Rodak Kalábera występował ostatnio w SHK Pieszczany, gdzie rozegrał w tym sezonie raptem pięć spotkań. Czy to jednak wystarczy na Polonię Bytom, która w poprzedniej kolejce odprawiła samego mistrza z Tychów (Polonia wygrała u siebie 4:2)? Wszystko rozstrzygnie się na tafli. Najmocniejszymi punktami naszego najbliższego rywala są doskonale znani w Jastrzębiu zawodnicy. W ataku brylują Błażej Salamon, Marcin Słodczyk oraz Martin Przygodzki. Podporą sześciokrotnego mistrza Polski jest również czeski bramkarz Filip Landsman. To głównie dzięki niemu Polonia pokonała ostatnio GKS Tychy. 25-letni Landsman obronił w tym meczu aż 45 z 47 strzałów. Jastrzębianie muszą zatem skupić się na jakości strzałów oddawanych w stronę bytomskiej bramki. Jeśli uda się przy tym zatrzymać dobrze dysponowanych napastników, wynik powinien być korzystny dla gospodarzy.

W związku z tym, że oficjalna część pożegnania Adriana Labrygi odbędzie się przed samym spotkaniem prosimy kibiców o przyjście na Jastor odpowiednio wcześniej. Przyjdźcie i podziękujcie "Leonowi" za wspaniałe sześć sezonów w JKH GKS Jastrzębie!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2015/2016


JKH GKS JASTRZĘBIE
  02 października, godz. 18.00
10. KOLEJKA
Sędziuje: Sebastian Kryś

TMH POLONIA BYTOM

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)

 
16
(15-0-1)
ZWYCIĘSTWA
2
(2-0-0)
92 BRAMKI 33

 

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)

 
8
(8-0-0)

ZWYCIĘSTWA
1
(1-0-0)
50 BRAMKI 15

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ